Moteriški diržai jau seniai nebevykdo tik praktinės drabužių prilaikymo funkcijos, šiais laikais diržas yra kaip viso stiliaus akcentas. Jis gali pabrėžti liemenį ir net pakoreguoti figūros ypatybes. Todėl, yra labai svarbu mokėti tinkamai išsirinkti moterišką diržą, jog būtent aksesuarai sukurtų visą bendrą aprangos nuotaiką. Dabar versli moteris turi kur kas platesnį drabužių pasirinkimą, nei vyrai. Tai gali būti kostiumas, suknelė, ar palaidinė su sijonu, bet kokiu atveju būtina įsigyti moterišką diržą, kuris derėtų prie drabužių, atitiktų stilių ir pabrėžtų individualumą.
Diržo pasirinkimo pagrindai
Mažiausias diržų pasirinkimas, kuris gali būti pas jūs spintoje apima siaurus ir plačius diržus:
- Platus diržas. Idealiai tinka norint sukurti išraiškingą, moterišką įvaizdį, jis gražiai pabrėžia figūrą.
- Siauras diržas. Puikus aksesuaras prie kostiumo ar klasikinių kelnių. Harmoningas su bet kokiu stiliumi, tačiau geriausiai tinka prie klasikinio.
Paprastų linijų diržai yra kur kas pranašesni, jie yra universalūs ir neatkreips viso dėmesio į save. Kasdieniam nešiojimui pasirinkite vienspalvius diržus, be papildomų papuošimų. Pavyzdžiui:
- Vienspalviai, stilingam akcentui (raudonas, mėlynas ir kiti)
- Neutralus (juodas, rudas, kūno spalvos, baltas)
Taigi, pirmiausiai įsigykite bazinius modelius, šiuo atveju plačius ir siaurus diržus vienspalvių, arba neutralių spalvų. Tuomet, derinkite juos su drabužiais, atsižvelgiant į asmeninį stilių ir veiklas (darbas, kelionės, vakarėliai, studijos ir kiti).
Moteriškas diržas pagal figūrą
Prieš perkant naują diržą, įvertinkite savo figūrą ir nustatykite jos tipą:
- Jūsų liemuo trumpas ar ilgas?
- Koks jūsų biusto dydis?
- Klubų dydis, jų forma?
Atsakius į šiuos klausimus bus aiškiau, kuriam tipui save priskirti ir taip lengviau išsirinksite sau tinkamą diržą. Pagrindiniai moteriškos figūros tipai:
- Platus juosmuo – vadinasi moteris turi obuolio formos figūrą. Šiuo atveju moteriški diržai rekomenduojami pirkti tamsių spalvų (juoda, tamsiai mėlyna, tamsiai ruda ir kitos). Per daug siauras diržas atrodys neproporcingai su kūnu, bet ir per daug platus diržas irgi nebus geriausias pasirinkimas. Galima užsidėti diržą po krūtine, kad labiau paryškinti ją, o ne taliją. Bet koks aksesuaras ant stambesnių kūno formų atrodys geriau, derinant su daiktais pagamintais iš tankaus audinio. Plonas audinys tik paryškins visus trūkumus.
- Neišraiškingas juosmuo – vadinasi moteris turi stačiakampio tipo figūrą. Moteriški diržai turi būti dėvimi su suknelėmis ir su marškinėliais, kurie išsiplečia žemyn ir vizualiai sukuria tūrį klubuose.
- Išraiškingas juosmuo – būdingas kriaušės ir smėlio laikrodžio formos figūrai. Šiam kūno sudėjimui tinka beveik visų tipų diržai. Jei norite atkreipti aplinkinių dėmesį, ieškokite madingų diržų variantų su dideliais papuošimais, ryškiomis, ar šviesiomis spalvomis. Diržus dėvėkite ant ploniausios liemens dalies.
- Trumpas juosmuo – atkreipkite dėmesį į siauresnius diržus, kad jų spalva derėtų prie viršutinio vilkimo drabužio. Stenkitės nederinti diržų su kontrastingų spalvų drabužiais – tai vizualiai sutrumpins jūsų liemenį.
- Ilgas juosmuo – pasirinkite plačius, kontrastingo atspalvio diržų modelius, kad spalva derėtų tiek su apatine, tiek su viršutine rūbų dalimi.
Jei norite paprastą aprangą papildyti stilinga detale, diržas tam bus labai geras pasirinkimas. Moteriški diržai – puikus jūsų apdaro užbaigimas.