Automobilių eksportas: ką reikia žinoti norint tuo užsiimti?

Transporto priemonių eksportas yra gana sudėtingas darbas, kadangi reikia atitikti labai dag keliamų reikalavimų, kurie tarsi įrodo, kad Jūsų vežamos mašinos yra saugios, patikimos, galiausiai, kad jos bus techniškai paruoštos kitos šalies rinkai. Ir nors dauguma transporto priemonių iš Lietuvos keliauja į rytų Europą, tačiau ši kryptis – tikrai nėra vienintelė.

Norint pradėti automobilių eksporto verslą, reikia nusimatyti eksporto strategiją, kurios formavimas „reikalauja“ ne tik laiko, tačiau ir profesionalų patarimų bei žinių. Svarbiausia –  planas, o paskui jau žingsnių pagalba pavyksta įtvirtinti savo darbus užsienio rinkoje.

Pirmiausia – tinkamas dokumentacijos tvarkymas

Nors auto eksportas yra viena paklausiausių sferų, tačiau jos tvarka – vis dar gana griežta. Dažniausiai verslininkai skundžiasi, kad nemažai laiko sugaišta, kol sutvarko reikalingus dokumentus. Tiesa, dažniausiai laikas gaištamas tuomet, kai automobiliai yra eksportuojami ne į ES šalis. Kadangi patys didžiausi eksporto mastai fiksuojami pervežant automobilius į Ukrainą – dažniausiai todėl dokumentacijos tvarkymas trunka tiek ilgai. Tuo tarpu ES šalies verslininkai, kurie importuoja automobilius į mūsų šalį – džiaugiasi gana paprasta tvarka.

Tinkamas rinkos įvaldymas

Blogiausia, kad automobilių eksportas atrodo labai palanki sfera iki tol, kol realiai nepradedant ja užsiimti. Kai darbai pradėti daugelis verslininkų pamato, kad viskas ne tai paprasta kaip atrodo. Ir tai susiję ne tik su dokumentais, tačiau taip pat ir rinkos galimybės vertinimu. Atrodo, kad ukrainiečiai mielai pirks transporto priemones, tačiau atvežus mašinas matyti, kad situacija ne tokia palanki. Verslininkai pergyvena, kad parduodami automobiliai pusvelčiui, pridėjus sumokėjus mokesčio – naudos šioje sferoje lieka gana mažai.

Profesionalios konsultacijos – gelbėja

Jeigu dar iki šiol niekada neteko užsiimti šio tipo veikla, tačiau ji Jums atrodo patraukli – tokiu atveju siūlome pasitelkti į pagalbą profesionalus, kurie teikia mokamas konsultacijas. Tačiau jos padės Jums patvarius pagrindus ir tuo pačiu padės suprasti – kokių dokumentų reikia planuojant auto eksportą. Kaip jau supratote – svarbus pirmas žingsnis yra rinkos vertinimas, kuris negali būti sudaromas tik iš nuogirdų.