Ką rinktis: automobilio draudimą nuo vagystės ar kasko?

automobilio draudimasKaip žinia, kasko draudimas nuo privalomojo civilinės atsakomybės draudimo skiriasi tuo, kad apima daugiau draudžiamųjų atvejų. Jei privalomasis civilinės atsakomybės draudimas apdraudžia tik transporto priemonės savininko civilinę atsakomybę, tai kasko apdraudžia patį automobilį nuo vagysčių, avarijų, vandalų niokojimo. Iš esmės kasko draudimo dėka draudimo bendrovė atlygina nukentėjusiam klientui išlaidas už žalą dėl anksčiau išvardintų priežasčių t. y. transporto sugadinimo ar visiško sunaikinimo, gamtos stichijų išdaigų ir pan. Kasko draudimas galioja ne tik automobilio vagystės atveju, bet ir jo detalių vagysčių atvejais. Kai kurios draudimo kompanijos nelaimės atveju suteikia kasko draudimo klientams pakaitinį automobilį, paprastai taip pat klientui yra suteikiama nemokama pagalba kelyje. Kai kurie kasko pasiūlymai draudžia ir civilinę atsakomybę, tokiu atveju jei pvz. Jūsų automobilio gaisro metu apgadinami trečiųjų asmenų automobiliai ar kitas turtas — žalą atlygina taip pat draudimas.

Tiesa, kasko draudimas kainuoja daugiau nei privalomasis, tačiau ir gaunate daugiau, atsitikus nelaimei paprastai suprantame, kad draustis buvo verta, bet žalos padarytos išlaidos yra bent kažkiek arba pilnai padengiamos.

Tiems, kurie yra linkę pataupyti yra galimybė nepirkti viso kasko draudimo paketo, o tarkime apdrausti automobilį privalomuoju draudimu ir ne pilnu kasko, o atskira kasko draudimo dalimi t. y. nuo automobilio ar jo dalių vagystės. Tai būtų pigesnė kasko draudimo alternatyva. Kai kuriems žmonėms aktuali tokia lankstaus draudimo pasiūlymo galimybė. Tačiau toks variantas turi vieną minusą, kad automobilis nebūna apdraustas nuo avarijos nuostolių. O kaip rašoma AB „Lietuvos draudimas“ svetainėje: „patirtis rodo, daugiausia žalų automobilių savininkai patiria dėl avarijų, o ne dėl vagių ir gaisrų“. Taigi, įsigiję tik draudimą nuo automobilio vagystės nebūsite apsaugoti nuo avarijos nuostolių, nes draudimas jų neatlygins.

Plačiau apie kasko draudimą skaitykite: https://www.ld.lt/kasko-draudimas