3 patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pavėsinę

Pavėsinės jungia eleganciją ir funkcionalumą. Šis statinys Jūsų kieme ar terasoje – paprastas būdas sukurti gražią, nuošalią vietą, kurioje galėsite atsipalaiduoti po įtemptos dienos. Ji taip pat gali tapti pagrindine Jūsų kiemo vieta arba suteikti prieglobstį lauko renginio metu. Vis tik, kokią pasirinkti? Klasikinio dizaino ar modernią? Medinę, metalinę ar plastikinę?

Štai keletas patarimų, padėsiančių pasirinkti kokybišką, praktišką ir patrauklią pavėsinę.

Įvertinkite turimą erdvę

Ketinate naudoti pavėsinę vakarėliams, vaikų žaidimų aikštelei, romantiškiems vakarams dviese, kepsninės erdvei, sodui ar poilsiui su draugais? Tikslas ir turima erdvė nulems, kokio dydžio ir tipo pavėsinė Jums tiks labiausiai.

Pavėsinė turi būti saugi ir stabili, todėl vertindami turimą erdvę atkreipkite dėmesį į pagrindo, ant kurio ji stovės, tipą. Pavėsinės svoris turėtų būti tolygiai paskirstytas visuose palaikymo kampuose. Nors plokščias paviršius, kuriame yra puikus drenažas ar lygi veja yra tinkamiausios vietos pavėsinei, tol, kol svoris tolygiai paskirstytas visiems atramos taškams, ją galite pastatyti ir uolėtoje vietovėje. Venkite slidžios ir nelygios vietos.

Taip pat prisiminkite – pavėsinės aukštis neturėtų būti didesnis nei Jūsų sodo namelio ar namo.

Apgalvokite dizainą

Įvertinus turimą erdvę, pats laikas pagalvoti apie svajonių dizainą. Ketinate statyti pavėsinę gėlėto sodo vidury, ją sups tik žalia pievelė, o gal ji stovės ant medinių terasos grindų visai šalia namo?

Kad ir kaip gražiai vasarinė pavėsinė atrodo prekybos vietoje ar nuotraukoje, ji turi atitikti vieną svarbų kriterijų – atrodyti harmoningai ten, kur ją statysite. Pavėsinės konstrukcija ir forma turi derėti su bendru pasirinktos vietos stiliumi ir proporcijomis bei landšafto dizainu.

Šiandien galite rinktis iš gausaus asortimento, todėl skirkite laiko pavėsinės, tinkančios Jūsų namo ar terasos dizainui, paieškai.

Pasirinkite medžiagą

 Pavėsinės medžiaga turėtų priklausyti nuo jos paskirties. Jei norite, kad ji taptų priebėga visiems metams – rinkinės medį, jei tenorite šešėlio karštomis vasaros dienomis, galite rinktis kieto audinio pavėsinę be sienų, o jei jos paskirtis bus saugoti nuo vėjo ir lietaus – neperšlampamo audinio pavėsinę su sienomis. Pastarųjų pavėsinių konstrukcija gali būti metalinė arba plastikinė. Metalinė konstrukcija dažniausiai yra patvaresnis variantas, tačiau plastikinės pavėsinės yra itin lengvai montuojamos bei pernešamos, tad jei pavėsinės statymo darbuose neturėsite pagalbininkų būrio, tai gali būti Jums tinkamiausias variantas.

Prieš kurį laiką nemažą populiarumą turėjo mūrinės pavėsinės. Statant tokią pavėsinę, galima į ja integruoti ir vietą kepimui. Tiesa, šis variantas reikalauja daug daugiau resursų – tiek laiko, tiek pinigų, o nusibodus pasirinktai vietai, ją perkelti bus itin sudėtinga.

Greičiausias, mobiliausias bei pigiausias sprendimas yra perkeliamos pavėsinės. Džiugina ir tai, kad galima rinktis iš plataus tokių pavėsinių dizaino spektro, o medžiagos, naudojama tokių pavėsinių stogams ir sienoms, gali būti įvairių spalvų. Audinys suteikia konstrukcijai papildomos elegancijos ir jaukumo. Tokios pavėsinės lengvai transportuojamos, montuojamos bei pernešamos – pavyzdžiui, pigu.lt parduotuvėje galite rinktis iš gausaus dydžių pasirinkimo.