Airija – verta dėmesio atostogų kryptis

Airija – labai gerai žinoma valstybė, nepriklausoma Airija užima 5/6 Airijos salyno. Tai puikus pasirinkimas tiems, kuriuos žavi gamta ir pajūrio olos, kadangi šalies viduryje dominuoja lygumos, kurias apsupa jūros aukštumos. Tai išties didelį kultūrinį paveldą turinti smaragdinė šalis, kuri gali pasigirti žaliomis kalvomis, gamta čia žaliuoja ištisus metus, viduramžių pilimis, kurios tikrai palieka neišdildomus įspūdžius, bei uolėta pakrantė, nuo kurios atsiveria jūros horizontas, visai tai taip magiška. Tai puiki kelionių kryptis norintiems laisvos, laukinės gamtos. Šalyje gausu lankytinų vietų, todėl ką nuveikti ras kiekvienas. Labiausiai patartina keliauti vasarą, kadangi šioje šalyje iškrenta labai duag kritulių ir nesvetimi vėjo gūsiai.

Airijos didžiausias miestas ir uostas, sostinė – Dublinas. Būtina aplankyti miestą, po jį pasivaikščioti, susipažinti su architektūra, gatvelėmis ir kultūra – tai išties paliks įspūdį. Dublino miestą UNESCO įtraukė į literatūros paveldo sąrašą, čia gimė – Oscar Wilde ir kiti garsūs rašytojai. Taip pat verta apsilankyti pagarsėjusiuose Airijos pub’uose, taip iš arčiau pamatysite airiško gyvenimo ypatumus. Norintiems neįsipareigoti patartina pasivaikščioti Lifio upe, pastatai ir vietinio gyvenimo smulkmenos tikrai paliks įspūdžių. Taip pat verti dėmesio yra Nacionalinis teatras, mietso rotušė, Šv. Patriko katedra, Nacionalinė galerija, Dublino pilis, Kristaus katedra ir daug kt. Taip pat norintiems kitokių lankytinų vietų verta aplankyti Phoenix parką, Guinness alaus gamykla ar Jameson viskio muziejų. Dublino miestas išties gausus savo lankytinomis vietomis http://pigusskrydziaiidublina.lt/.

Norintiems ramesnio poilsio puikiai tiks kitos ramesnės šios šalies vietos tokios, kaip: Keris, Korkas, Golvėjus, Donegalas, Glendalough, Sligo lankytinos vietos, visos jos gamtos turtas, kuris išties užburia. Taip pat Arano salos, Kilkenny pilis. Gamta čia gniaužia kvapą.
Jei pavyktų sudalyvauti kovo 17 d. vykstančioje Airijos nacionalinėje Šv. Patriko šventėje tikrai nenusivilsite.
Maistas
Airių maistas nelabai kuo skiriasi nuo mums priimtino maisto. Virtuvėje dominuoja bulvių ir mėsos patiekalai. Tačiau labai patartina paragauti jų vietinio alaus, kurio eksportas užima daugiau nei pusę viso šalies eksporto.
Apgyvendinimas
Apgyvendinimas nėra brangus jei jį planuojiesi iš anksčiau, booking.com ir Airbnb čia puikiai padės kiekvienam pagal porekius, įprasti vešbučiai ar neįprasti apartamentai su Airijoje gyvenančių žmonių tradicijomis.
Transportas
Tranportas nėra brangus turistams, Dublino miestas nėra didelis, todėl galima jį apeiti. O reikiant nuvykti toliau puikiai tiks autobusai ar traukiniai.
Taip pat norintiems ir turintiems ilgesnes atostogas patartina aplankyti ir netoliese esantį kaimyninį Londoną. Nesunkiai jį pasieksite keltu arba neilgu skrydžiu. Londonas tai miestas, kurį pamatyti daugiau nei būtina – tikrai nenusivilsite http://lektuvubilietaiilondona.lt/.