Ar dažnai šunį lepinti skanukais?

Dažnas iš mūsų mėgsta kartais, o gal ir dažniau pasilepinti šiuo tuo gardžiu, tiesa? Tad ne išimtis ir augintiniai, kurie taip pat mielai suvalgys skanėstą. Tik kaip dažnai juos galima taip lepinti ir kokie skanukai geriausi šuniukams?

Skanukai šuniui: kaip dažnai galima duoti?

Mylintys šeimininkai noriai skanukais savo keturkojus lepintų dažnai – nenuostabu, juk gera matyti laimingą augintinį. Tačiau kad ir kaip šuo juos mėgtų, nepadarykite meškos paslaugos. Visgi skanukai turėtų būti duodami normuotai, nes nuo per didelio jų kiekio šuo gali priaugti daugiau svorio.

Skanukai šunims neturėtų sudaryti daugiau kaip 10 proc. šuns mitybos, tačiau geriausia, jei tokie užkandžiai netaps kasdien gaunamu gardžiu kąsneliu. Tiesa, šiame kontekste tikrai reikėtų vadovautis taisykle –geriau rečiau, tačiau kuo kokybiškiau. Tad skanėstus šuniukui rinkitės atsakingai. Svarbu ir tai, kad skanėsto keturkojis negautų prieš valgį.

Kokie skanėstai tinka šuniui?

Skanėstų pasirinkimas priklauso nuo to, kokią funkciją jie atliks: ar tiesiog norite palepinti keturkojį, ar jie bus skirti treniruotėms, o galbūt kaip įvertinimas už gerą elgesį. Besirenkant skanėstus būtinai vertinkite jų sudėtį – geriausia, jei dominuos mėsa. Jei bus papildomų ingredientų, jie turėtų būti natūralūs. Netinka tie skanukai, kurių sudėtyje yra konservantų ar kitų panašių ingredientų. Kai kuriais atvejais reikia atsižvelgti ir į šuniuko amžių.