Valstybinių brandos egzaminų laikymas – tai vienas didžiausių kiekvieno moksleivio laukiančių iššūkių, todėl pasiruošimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Nors žinių semiamasi net 12 metų, tačiau egzaminų rezultatai ne visada yra tokie geri kaip norėtųsi. Tą gali lemti labai įvairios priežastys: egzaminų metu patiriamas stresas, nepakankama moksleivių motyvacija, netinkama mokymosi aplinka, pernelyg mažas mokytojų įdirbis, ir t.t. Būtent todėl neretai yra pasvarstoma, kokia mokykla galėtų geriau paruošti egzaminams – valstybinė ar privati. Nors pirmasis pasirinkimas yra gerokai populiaresnis, tačiau svarbu paminėti keletą esminių privačių mokyklų privalumų: galbūt tai padės paprasčiau priimti sprendimą.
Kūrybiško mąstymo ugdymas
Privačiose mokyklose ypatingas dėmesys yra skiriamas kūrybiško mąstymo ugdymui. Moksleiviai yra mokomi užsispyrimo įveikti klaidas, impulsyvumo valdymo, kritinio mąstymo, rizikos prisiėmimo, ir t.t. Konfucijus yra pasakęs: „Mokymasis be mąstymo beprasmis. Mąstymas be mokymosi – kenksmingas“, todėl privačiose mokyklose ypatingas dėmesys yra skiriamas būtent efektyvesniam mąstymui.
Šiuolaikiški mokymo (si) metodai
Vilniaus mokykla erudito.lt laikosi skandinaviškos ugdymo filosofijos: ypatingas dėmesys skiriamas aktyviems ir komandiniams mokymosi metodams, skatinamas moksleivių intelektinis smalsumas, formuojamos įkvepiančios sąlygos, kurios leidžia mokiniams patirti mokymosi sėkmę. Mokymosi aplinka yra nuolat kintanti, todėl moksleiviai kasdien gali patirti kažką naujo. Klases sudaro ne daugiau nei 20 mokinių, todėl tai suteikia galimybę skirti daugiau individualaus dėmesio.
Ypatingas dėmesys sveikai gyvensenai
Turbūt paklausite: o kuo tai susiję su geresniais brandos egzaminų rezultatais? Judėjimas skatina smegenų veiklą, todėl moksleiviai gali lengviau koncentruotis į jiems patikėtas užduotis. Moksleiviai yra skatinami daugiau vaikščioti ir mankštintis, todėl tai gali padėti pasiekti kur kas geresnių mokymosi rezultatų.
Kintanti mokymosi aplinka
Nuolatinė monotonija gali ženkliai sumažinti mokymosi motyvaciją, todėl privačiose mokyklose yra siekiama bent kartą per savaitę pakeisti mokymosi aplinką. Ugdymo procesas gali vykti ne tik klasėse, bet taip pat ir už jų ribų: moksleiviams taip pat naudinga lankytis muziejuose, galerijose, įvairiose įmonėse ir įstaigose, miškuose, parkuose, ir t.t. Mokymosi aplinka visada gali būti pritaikoma konkrečiai mokymosi temai, todėl tai gali padėti kur kas geriau įsisavinti svarbią informaciją.
Mokymo (si) procese taikomos inovacijos
Šiuolaikinis ugdymas yra neatsiejamas nuo technologijų, todėl privačių mokyklų klasėse yra įrengtos išmaniosios lentos, moksleiviai turi galimybę naudotis planšetiniais kompiuteriais ir išmaniąja biblioteka. Nors išmanieji mokymosi metodai daugumai moksleivių atrodo patys patraukliausi, tačiau taip pat neatsisakoma ir įprastų knygų.
Naudingų įgūdžių formavimas
Privačiose mokyklose moksleiviai yra mokomi dirbti komandoje bei skatinami įsivertinti mokymosi rezultatus. Moksleiviai turi galimybę pasirinkti būrelius, kuriuose mokomasi įvairių užsienio kalbų, robotikos, ir t.t. Siekiama, kad į ugdymo procesą įsitrauktų ir tėvai: artimų žmonių palaikymas skatina moksleivių motyvaciją, ir tai padeda pasiekti kur kas geresnių rezultatų.
Nors ir negalime vienareikšmiškai teigti, kad privačiose mokyklose moksleiviai yra geriau paruošiami egzaminams, tačiau organizuojant ugdymo procesą yra siekiama, kad mokiniai būtų kiek įmanoma labiau įtraukiami, mokomi įsivertinti savo klaidas, skatinamas mąstymo kūrybiškumas, ir t.t. Visa tai turi reikšmingą poveikį asmenybės augimui, todėl galima tikėtis, jog į pasiruošimą brandos egzaminams bus žvelgiama kur kas atsakingiau.