Be kokių paslaugų neapsieitų dažnų namų gyventojai?

Įsigyją nuosavą namą arba nuomodamiesi būstą neapsieina be kelių svarbių dalykų. Vienas iš jų – paslaugos. Taip, žinoma, kalba eina apie televiziją ir internetą. Be šių paslaugų tikriausiai neapsieitų nei vienų namų gyventojai, todėl interneto ir televizijos tiekėjai kuria įvairiausius pasiūlymus, kuriais galėtų sudominti savo vartotojus. Tiek internetas, tiek ir televizija žmonėms pasitarnauja ne tik kaip pramogų, bet ir darbo šaltinis. Žiūrėdami televiziją galime sužinoti naujausias žinias, žiūrėti mėgstamus filmus ar laidas ir taip atsipalaiduoti po sunkių dienos darbų. Internetas žmonėms taipogi reikalingas, jeigu ne žiūrėti filmus ar klausytis muzikos, tai skaityti naujienas, dirbti darbus, kurių neįmanoma atlikti be jo pagalbos. Šios informacijos sklaidos priemonės tapo mūsų gyvenimo dalimi, tad kokias paslaugas verta įsigyti, kad kokybė būtų kuo geresnė, o kaina kuo mažesnė?

IP televizija

Tikriausiai ne vienam žmogui, kuris visiškai nesusidūręs su tokiu pavadinimu, gali kilti klausimas: kas ta IP televizija? Trumpai ir paprastais žodžiais tariant, tai yra bet kokios vaizdo medžiagos transliacija internetu, dažniausiai apie tai kalbant turima omenyje mums jau įprastų TV kanalų peržiūrą. Dar IP televizijos terminą galite išgirsti apibūdinamą tiesiog kaip skaitmeninę televiziją, tačiau jų geriau nelygiagreti, nes tai nėra labai tikslu, kadangi žodis „skaitmeninė“ reiškia tik patį perdavimo būdą. Tiekėjai, kurie siūlo įsigyti IP televiziją, pateikia kelias paslaugas:

  • įvairių televizijos programų įrašymą;
  • pasiekiamą vaizdo medžiagą internetu, vaizdo nuomą VOD;
  • galimybę žiūrėti tiesiogines televizijos transliacijas;
  • žaisti žaidimus;
  • skaityti horoskopus, orų prognozės, stebėti eismą;
  • ir kita.

Kiek kainuos toks paslaugų paketas pasakyti sunku, kaina priklauso nuo tiekėjų. Neretai panašiems paslaugų paketams yra taikomos akcijos, todėl prieš pirkdami pasiteiraukite, ar jums galėtų pritaikyti kažkokią nuolaidą.

Kabelinė televizija

Ankščiau kabelinė televizija buvo labai populiari, ji lenkė analoginę televiziją. Šiuo metu tokio tipo televizijos rūšis beveik nebenaudojama, kadangi yra atgyvenusi daugeliu prasmių. Svarbiausios iš jų – technologijų ir kokybės. Tiekėjai šiuo metu siūlo tikrai geresnės kokybės televiziją, pavyzdžiui, skaitmeninę. Net ir skaitmeninę po truputį jau keičia išmanioji, todėl pradėjus lyginti, kabelinė lieka už nugaros. Visgi, kai kuriems kabelinės televizijos pakanka per akis, kadangi jie nori tik žiūrėti mėgstamus kanalus. Dažniausiai vyresnės kartos atstovų tikrai nedomina nei skaitmeninė nei išmanioji televizijos, kadangi jie vis tiek nesinaudoja jų teikiamomis paslaugomis. Taigi, jeigu jūsų noras yra tik matyti tam tikras laidas ir nesiruošiate pirkti papildomų kanalų ar naudotis televizoriumi kaip internetu, rinkitės kabelinę televiziją – jums joms visiškai pakaks.

Namų internetas

Nepamirškite, kad namų internetas taipogi labai svarbus. Jeigu nusprendėte kokią televiziją įsigyti, nepamirškite ir interneto. Jo rūšių taipogi yra ne viena, todėl nuspręsti apie tai visiškai nesidomintiems irgi yra sunkiau. Trumpai apie internetą:

  • plačiajuostis – skirtas žmonėms, kurie gyvena miestuose ir už jų ribų. Šis internetas gali būti įvestas tiek daugiabutyje, tiek ir nuosavame name.
  • šviesolaidinis internetas – dažniausiai pasirenkamas, vienas pigesnių variantų. Dažniausiai jį naudoja daugiabučių gyventojai.
  • bevielis internetas – tai visuose namuose veikiantis internetas, kuriam įvesti nereikalingi jokie laidai, užtenka modemo arba maršrutizatoriaus. Jis veikia WI-FI bangomis.

Kad ir kokį internetą nuspręsite pasirinkti, geriau jį įsigyti kartu su televizija, kadangi šis variantas dažniausiai būna pigesnis. Tiekėjai dažnai siūlo kombinuotą interneto ir televizijos variantą, todėl neapsigaukite ir nepermokėkite už paslaugas.