Briketai ir medžio granulės – ekologiškas bei ekonomiškas būdas namams šildyti

Šildymo sezonas tampa visiškai nebaisus, kai namų šildymui pasirenkamos tinkamos priemonės, kaip, pavyzdžiui, medžio granulės arba pjuvenų briketai. Ar žinote, dėl kokių savybių šis biokuras yra taip vertinamas?

Medžio granulės – ekonomiškas bei ekologiškas pasirinkimas namų šildymui

Medžio granulės iš esmės yra ne kas kitą, kaip medienos atliekų produktas, kuris dėl savo prigimties yra vienas ekologiškiausių bei ekonomiškiausių pasirinkimų namų šildymui. Medžio granulių nėra įmanoma sumaišyti su nei viena kita biokuro rūšimi, nes jų išvaizda tikrai išskirtinė. „Tūteles“ primenančios granulės yra preciziškai vienodos, itin sausos, pasižyminčios vos 0,3 proc. siekiančiu peleningumu, 5,2 kcal/g kaloringumu bei apie 650 kg/m3 tankiu. Šis biokuras be kitą ko yra labai kaitrus, todėl juo šildomos patalpos įšyla ženkliai greičiau.

Kas lemia medžio granulių kokybę?

Medžio granulių kokybę lemia jų gamybos procese naudojamos medžiagos. Granulės, kurių gamybos procese yra naudojamos vien praktiškai iš iki dulkių susmulkintos medienos atliekos, yra pačios kokybiškiausios. Tokios granulės ekologiškos bei „draugiškos“ aplinkai ir žmonių sveikatai. Medžio granulės, kurių gamybos procese yra naudojamos įvairios rišamosios medžiagos, įskaitant klijus, tokia kokybe bei ekologiškumu nepasižymi. Kokybiškos medžio granulės taip pat yra kietos bei lengvai nesubyrančios. Šio biokuro kokybę lemia ir jau tokios aptartos jų savybės, kaip peleningumas, drėgnumas (drėgnis) ir kt.

Medžio pjuvenų briketai – organiška bei ekologiška kietojo kuro rūšis namų šildymui

Briketų rūšių iš tiesų yra nemažai. Galima rinktis iš saulėgrąžų lukštų, ąžuolinių, uosinių, mišrių lapuočių (ne kietmedžio), spygliuočių bei lapuočių, durpių, beržinių ir kitų rūšių briketų. Bene populiariausi briketai šiuo metu yra beržo briketai. Šie briketai, kaip ir prieš tai aptartos medžio granulės, pasižymi nedideliu peleningumu, yra pakankamai kaloringi bei sausi, todėl degdami išskiria daug kaitros. Itin svarbi beržinių briketų savybė yra ta, kad jie degdami į aplinką neišskiria medžiagų, galinčių turėti neigiamos įtakos žmonių sveikatai ar aplinkai. Be kitą ko, ši biokuro rūšis gali būti naudojama ir tada, kai norima pasigaminti skanaus maisto griliuose ir šašlykinėse.

Kas lemia beržo pjuvenų briketų kokybę?

Beržų pjuvenų briketai yra gaminami tik iš ekologiškai švarių beržo medienos pjuvenų. Šios pjuvenos visada yra idealiai išdžiovinamos, smulkios ir, kas svarbiausia, neapdorotos jokiais cheminiais preparatais. Kokybiškų beržo briketų gamyboje taip pat nėra naudojamos jokios rišamosios medžiagos ir pan. priemaišos. Atkreipiame dėmesį į tai, kad beržo pjuvenų briketai dažniausiai yra gaminami vien iš beržo atliekų, nemaišant į paruoštą gamybai „masę“  kietmedžio ar kitos medienos pjuvenų. Tokiu būdu yra užtikrinama, kad bus išsaugotas itin aukštas kaloringumas bei beržo briketų kaitrumas.

Ką turėtumėte žinoti, nusprendę įsigyti didesnį kiekį medžio granulių bei beržo briketų?

Jeigu nusprendėte įsigyti didesnį medžio granulių bei beržo pjuvenų briketų kiekį, turėtumėte pasirūpinti tinkamu šio biokuro sandėliavimu, pasirenkant sausas, ventiliuojamas, uždaras bei nuo drėgmės apsaugotas patalpas. Tinkamose patalpose sandėliuojamos medžio granulės bei beržo briketai nesupus ir nepraras savybių, dėl kurių yra taip vertinami, atėjus šildymo sezonui. Pažymėtina, kad tinkamai sandėliuojamos medžio granulės ir briketai gali būti laikomi tikrai ilgą laiką.