Darbuotojų paieška ir atranka. Kokį metodą pasirinkti?

Darbuotojų atranka – tai procesas, kurio metu pagal įmonės nusistatytus reikalavimus darbuotojo kompetencijai yra atliekama darbuotojų paieška ir atranka. Darbuotojų atranka yra neišvengiamas ir svarbus procesas, tiek mažose, tiek didelėse įmonėse. Darbuotojų paieška ir atranka, priklausomai nuo jūsų poreikių, gali būti atliekama, pasirenkant dalinės darbuotojų atrankos metodą, taip pat įprastinės darbuotojų paieškos bei atrankos metodą bei „galvų medžioklę“. Kuo šie metodai skiriasi ir kokį metodą ir kada turėtumėte pasirinkti, ieškodami pastiprinimo savo komandai?

Kas yra įprasta darbuotojų paieška ir atranka?

Įprastinė darbuotojų paieška ir atranka – tai pilnas paieškos ir atrankos procesas, apimantis visus etapus: nuo pasyvių ir aktyvių kandidatų pritraukimo, interviu telefonu bei pusiau struktūruotų interviu video ar gyvų susitikimų metu, kandidatų testavimo, užduočių atlikimo, šio proceso administravimo, savalaikės komunikacijos, įžvalgų apie atrankos eigą ir rizikų valdymą dalinimasis, pagalba moderuojant pokalbius ir t.t. Tokioje atrankoje būna įgalinti ir išnaudojami visi atrankos etapai su maksimaliu rizikų valdymu.

Kas yra „galvų medžioklė“?

„Galvų medžioklė“ – tai dalis pilnos kandidatų paieškos ir atrankos, tik šiuo atveju dirbama išskirtinai su pasyvių kandidatų pritraukimu. Šis metodas nukreiptas į išskirtinių kompetencijų darbuotojų pritraukimą geriausias būdas į savo įmonę pritraukti vidurinės grandies arba aukščiausio lygio vadovus bei „nišinius“ specialistus.

Kas yra dalinė atranka?

Dalinės atrankos terminu yra apibrėžiamas darbuotojų paieškos bei atrankos būdas, kai atrankų specialistams dedikuojamos pasirinktos personalo paieškos, pritraukimo ir atrankos dedamosios pirmuosiuose darbuotojų pritraukimo ir atrankos etapuose. Ji gali apimti įvairiais kanalais atliekamą kandidatų paiešką, darbo skelbimų sklaidą, susidomėjusių darbo vieta kandidatų CV peržiūrą ir filtravimą, gyvenimo aprašymų su komentarais perdavimą darbdaviui, pirminius interviu su kandidatais telefonu. Šis atrankos būdas yra puiki išeitis tada, kai neturite pakankamai laiko ieškoti tinkamų kandidatų patys, bet norite dalyvauti naujų komandos narių atrankoje.

Kokios įmonės dažniausiai renkasi dalinės darbuotojų atrankos būdą?

Dalinės atrankos būdas yra aktualus įmonėms, kurios: neturi laiko ar kitų resursų užsiimti pasyvių ir akyvių kandidatų paieška ir pritraukimu, atlikti laikui imlius techninius darbus (rūpintis skelbimo sklaida, rūšiuoti tinkamus CV, dirbti su kandidatų duomenų bazėmis, aktyviai skambinti ir užnorinti nekandidatavusius asmenis, naršyti LinkedIn profilių platybėse ir t.t.); turi resursų dalyvauti darbuotojų atrankoje pačios; ieško itin draugiško sprendimo kainos atžvilgiu; nori perduoti kandidatų paieškos funkcijas, priklausančias pirmiesiems darbuotojų pritraukimo ir atrankos etapams. 

Kaip vyksta dalinė atranka?

Dalinė atranka vyksta etapais pagal įmonės poreikius. Ji apima: darbo skelbimo sukūrimą; darbo skelbimo sklaidą didžiuosiuose karjeros portaluose ir socialiniuose tinkluose; pasyvių kandidatų CV paiešką karjeros portalų ir savo turimose bazėse;  reklamos darbo skelbimui užsakymą; pasyvių kandidatų paiešką ir pritraukimą; pirminius interviu su kandidatais telefonu; gyvenimo aprašymų su komentarais pateikimą darbdaviui. Daugiau apie dalinės atrankos procesą sužinosite, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/daline-atranka/.