Šiandien gyvūnams skirto sauso pašaro pasirinkimas yra ypatingai platus, todėl kačių augintojai kartais sutrinka: koks kačių maistas yra pats geriausias, ir kaip atrasti tą vienintelį? Žinoma, draugai jums visada gali papasakoti, kokį pašarą duoda savo augintiniams, tačiau net ir geriausias maistas nebūtinai tiks konkrečiam gyvūnui. Taigi, į ką derėtų atsižvelgti renkant tinkamą sausą pašarą?
Įvertinkite individualius katės poreikius
Pirmas dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį, – tai katės amžius. Jaunoms katėms reikia pakankamai kaloringo maisto, kurio sudėtyje yra augančiam organizmui būtinų vitaminų ir mineralų, o vyresnio amžiaus augintiniams reikės ne tokio kaloringo, lengviau virškinamo pašaro. Būtent todėl kačių sausas maistas turi būti parenkamas pagal amžiaus grupę: tai turėtų būti mažiems kačiukams, suaugusioms ar vyresnio amžiaus katėms skirtas pašaras. Jei katė yra sterilizuota, rekomenduojama rinktis specialų pašarą, kuris yra ne toks kaloringas ir saugantis augintinį nuo nutukimo.
Atkreipkite dėmesį į sudėtį
Skiriamos kelios sauso pašaro grupės: tai – ekonominės, premium ir superpremium klasės maistas katėms. Ekonominis pašaras yra pigiausias, tačiau jo sudėtyje yra tik labai nedidelė dalis mėsos, taigi, toks pasirinkimas tikrai nėra pats tinkamiausias. Premium pašaro sudėtyje yra didesnis mėsos procentas, o superpremium maiste – dar didesnis. Turbūt nereikia net sakyti, kad būtent superpremium pašaras katėms yra pats tinkamiausias, tačiau išlikite budrūs: jei didžiąją pašaro sudėties dalį sudaro mėsa, ji ingredientų sąraše yra paminėta pirmiausia. Atsakingi sauso pašaro gamintojai pateikia tikslią informaciją apie sudėties komponentų kiekį (jis įprastai nurodomas procentais), todėl tai padeda paprasčiau įvertinti pašaro tinkamumą.
Kokių pašaro ingredientų reikėtų vengti?
Ekonominės klasės sauso pašaro pagrindą dažniausiai sudaro grūdai, kurie gali apsunkinti virškinimą ar lemti energijos perteklių. Pernelyg didelis angliavandenių kiekis katę gali paversti tikra „energijos bomba“: katė nuolatos norės aktyvios veiklos ir nemokės nusiraminti. Taip pat reikėtų vengti tokio sauso pašaro, kurio sudėtyje yra sojų, celiuliozės, cheminių konservantų, cukraus, dirbtinių dažiklių, ir t.t. Idealu, jei sauso pašaro sudėties komponentų sąrašas yra ganėtinai trumpas ir lengvai suprantamas: tokiu atveju žinosite, ką iš tiesų duodate savo mylimam augintiniui, o tuomet, jei jam pasireikš alergija, galėsite lengviau nustatyti, kokia pašaro sudėtinė dalis jam netinka.
Kaip įvertinti, kad pašaras katei tinka?
Sveika katė yra žvali, jos akys švarios, žvilgsnis – guvus, kailis smarkiai nesišeria, yra blizgus, ir t.t. Jei katei parinktas pašaras yra tinkamas, katės nevargina virškinimo sutrikimai (katė nevemia ir neviduriuoja), ji yra linksma ir gyvybinga. Nors maistinė alergija šunims diagnozuojama dažniau nei katėms, tačiau reikėtų sunerimti, jei katė pernelyg intensyviai laižo kailį, ant jos odos atsiranda bėrimų, katė dažnai kasosi, ant kailio galima pastebėti išplikimų, ir t.t. Tai ne visada yra susiję su maistine alergija, todėl pastebėjus ką nors neįprasto visada rekomenduojama apsilankyti veterinarijos klinikoje.
Jei išsirinkti pašarą būtų pernelyg sudėtinga, ar paprasčiausiai iškiltų tam tikrų klausimų, nedvejodami kreipkitės į profesionalius konsultantus, kurie jums suteiks visą pageidaujamą informaciją, ir padės daug paprasčiau išrinkti tinkamą pašarą.