Kaip pasikeitė siuvinėjimas per daugelį metų?

Turbūt daugelis esate girdėję apie siuvinėjimą, galbūt ir bandėte mokykloje per dailės ar technologijų pamokas, bet ne daugelis į šį užsiėmimą pažiūrėjo rimtai ir baigus mokyklą vis dar užsiiminėja šiuo pomėgiu. Šiame straipsnyje aš jus supažindinsiu su siuvinėjimo ištakomis ir naudomis, kurias gauname siuvinėdami.

Siuvinėjimo raida

Daugelis net nenumano, koks svarbus praeityje buvo siuvinėjimas. Mokslininkų teigimu, jau 5000 metų prieš Kristų žmonės supratę, kad sujungę kelias gyvūnų odos atraižas gaus norimo dydžio ar formos apsiaustai, vėliau jie su siūlais buvo pagražinami, išsiuvinėjami tam tikri simboliai ar ženklai. Vėlesniais laikais ant drabužių išsiuvinėti ženklai simbolizuodavo turtus ir valdžią kurios žmonės norėdavo pabrėžti. Aukštuomenei priklausančios damos mėgdavo siuvinėti, tai buvo vienas iš jų laisvalaikio užsiėmimų. Siuvinėjimas taip ir išliko mėgstamas laisvalaikio užsiėmimas iki šių dienų. Šiais laikais siuvinėjimu gali užsiimti bet kuris žmogus, kuris susidomėjo šiuo užsiėmimu. Šiandien turime daugybę mokomosios medžiagos, kurią galime surasti internete, įstoti į siuvinėjimo klubą, kur bendraminčiai dalinasi savo kūriniais ir idėjomis. Medžiagų siuvinėjimui taip pat yra daugybė. 

Siuvinėjimo medžiagos

Rinkoje galime atrasti įvairiausių siuvinėjimo priemonių, detalių, apie kurias praeityje net nedrįstų pagalvoti šio amato mėgėjai. Šiandien galime rinktis iš plataus spektro siūlų, galime atrasti paauksuotus, sidabrinius, žalvarinius ir iš kitų įvairių medžiagų pagamintų siūlų siuvinėjimui, taip pat galime pasirinkti norima siūlo storį, kombinuoti kelis storius tarpusavyje, kad įgauti skirtingus raštus. Karoliukai siuvinėjimui padeda sukurti kūriniui efektą, jį gali padaryti prabangesniu ar labiau išsiskiriančiu iš kitų detalių, tiesa, svarbu nepersistengti, kad karoliukai neužgožtu išsiuvinėtų raštų. 

Siuvinėjimas tiek amžių išliko ir vis dar plačiai naudojamas pramonėje dėl jo populiarumo, ir mados. Siuvinėjimas yra puikus užsiėmimas, norint nukreipti savo mintis ar išmokti naudingo amato kuriuo galėsite nudžiuginti savo artimuosius. Mokslininkų tyrimai rodo, kad šiais laikais žmonės patiria, kaip niekad daug streso, dėl to siuvinėjimas gali tapti puikia priemone nusiraminti, apsvarstyti įvairias situacijas.  Siuvinėjimas lavina kruopštumą, pirštų, smegenų veiklą. Siuvinėjimui vis labiau populiarėjant, kuriasi ir bendruomenės, bendraminčių grupės.