Kas yra alternatyvi medicina?

Bet koks pasirinkimas kupinas abejonių, sunkumų ar gražių lūkesčių. Pastarąjį retai patiria gydytojai, pasiruošę visiems galimiems kraštutinumams ir ligos pasekmėms. Gydymo metodo pasirinkimas gali būti svarbus profesinis, etinis ar apgalvotas žingsnis, ypač sprendžiant medicinos specialistų problemas, yra alternatyvių sprendimų. Mūsų gyvenime dažniausiai pasitaiko, jei norime tai pamatyti. Tačiau alternatyvius sprendimus priimti gali būti sunku, nes šios kartos pirmtakai yra susikūrę stereotipus ir pasiskelbę esantys savo mokslo ir profesijos klasikai. Tuo pačiu metu šios patrankos ilgai negyvena žmogaus civilizacijos mastu. Jie netgi dažnai pasikeičia per vieną gydytojų kartą ir vėl grįžta po tam tikro laiko. Pavyzdžiai apima medicinos filosofijos evoliuciją, sveikatos priežiūros metodus, gydymą ir kt.

Medicina iš pradžių gimė kaip savitarpio pagalbos priemonė

Medicina iš pradžių gimė kaip savitarpio pagalbos priemonė, o vėliau asmenys tapo gabiais ir sėkmingais darbe žmonėmis – raganomis, kunigais, šamanais ir kt. Praėjo šimtmečiai ir tūkstančiai metų, kol susikūrė profesionalių gydytojų šeima, kurios žinias perduoda tėvas sūnui, o mokytojas – studentui. Prireikė dar kelių šimtmečių, kol medicinos mokslas susiformavo šiuolaikinėje prasmėje. Kiek neginčijamas šis medicinos mokslas? Matyt, tik tiek, kiek mūsų pasaulėžiūra yra teisinga ir kaip sumaniai ir tinkamai įgyvendinami didžiojo mokslo pasiekimai medicinoje. Vystantis visuomenei kiekviena karta turi tam tikrų pranašumų prieš jų pirmtakus, bent jau todėl kad turimą informacija ji papildė savo žiniomis ir žengė dar vieną žingsnį į priekį. Taigi, mes galime manyti, kad kiekviena nauja karta medicinos ar mokslo srityse kiekvieną kartą iš naujo įvertina jų pirmtakų realius pasiekimus , ir kiekvienu atveju mano, kad jos nauja mokslinė pasaulėžiūra yra pranašesnė. Į šiandienos mediciną mes žiūrime tiesiogiai, bet ir šiame subjektyviame įvykių suvokime matome daugelį jos nuostatų pažeidžiamumą. Žinoma laikas patvirtins arba atmes mūsų savigarbą ir atsirandančias medicinos plėtros tendencijas, bet tai įvyks vėliau. Retrospektyviai vertinant įvykius , nors prarandant aštrumą iš tikrųjų galima apibendrinti didelę dalį istorijos, kuri turi savo vertę ir gali būti labai pamokanti.

Taigi pažvelkime į pasaulį ir šiuolaikinę mediciną su draugiška kritika

Šiuolaikinės medicinos sritis prasidėjo XVIII-XIX a. Ji galutinai susiformavo pirmoje šio amžiaus pusėje.Nuo to laiko iš esmės pasikeitė tik kiekybiniai standartai, o pagrindas nepasikeitė. Galima išskirti keletą šiuolaikinės oficialiosios medicinos ypatybių – siaura specializacija, pažangi vaistų terapija, dideli pasiekimai chirurgijos srityje, naujų mokslo ir praktikos krypčių atsiradimas. Specializacija leido įsigilinti į konkrečius klausimus ir pasiekti intensyvesnį vystymąsi atskiruose profesijos skyriuose. Tačiau tuo pačiu metu ji padalijo gydytojus į atskiras grupes ir apsunkino pacientų gyvenimą, kurie yra priversti pereiti dideles specialistų grupes, dažnai nepakankamos sugebančių analizuoti sistemiškai. Nejučia bendrosios praktikos gydytojai vėl tapo būtini visuomenei ir yra labai svarbus realiame, daug labiau nei siauros specializacijos specialistas.

Farmakologinės korekcijos principo dominavimas lėmė tūkstančių vaistų atsiradimą

Vyksta arši konkurencija sintetinant naujus vaistus, kurie gali paveikti visus organizmo lygius – nuo tarpląstelinių struktūrų iki bendrų organizmo funkcijų. Šiuolaikiniai kvalifikuoti gydytojai, turintys atitinkamus profesinius standartus tarptautiniu lygiu, taip pat yra farmakologai. Vaistų terapijos nauda žmonėms yra neabejotina, ji padėjo atsikratyti daugelio ligų ir epidemijų bei prailgino milijonų žmonių gyvenimą. Tačiau tuo pat metu vyksta ir kitas destruktyvus procesas, įskaitant gyventojų alergijas, medicininių ligų atsiradimą ir antibiotikams atsparius virusus, galinčius sukelti ligoninių infekcijas.