Kiek gali išsikišti krovinys?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad logistika – labai svarbi sritis, nes būtent dėl jos daugybė verslų gali funkcionuoti tinkamai, o milijonai žmonių – gauti pageidaujamus produktus ar paslaugas laiku. Belieka tik pridurti, kad tuo pat metu logistika yra ir viena tų sričių, kurioje sprendimus būtina vykdyti laikantis daugybės taisyklių. Kaip žinia, dauguma jų yra susijusių su krovininiais automobiliais bei krovinių gabenimu. Vienas labiausiai dominančių klausimų yra toks: kiek gali išsikišti krovinys? Taigi, atsakykime į šį svarbų klausimą. 

Kiek gali išsikišti krovinys?

Atsakant į klausimą, kiek gali išsikišti krovinys, verta žinoti, kad tuomet, jei krovinys priekyje arba gale išsikiša už transporto priemonės gabaritų tam tikrą atstumą, t.y., daugiau kaip 1 m arba jo šoninis kraštas bent kiek išsikiša už transporto priemonės šoninio gabarito, tai tokiu atveju, šis krovinys turi būti pažymėtas, kaip nurodyta Taisyklių 4 priede.

Ką dar svarbu žinoti?

Tačiau taip pat reikia suprasti, kad kai kalbame apie tai, kaip saugiai gabenti krovinius, tai reikia atkreipti dėmesį į ne tik į krovinių išsikišimą, bet ir į daugelį kitų dalykų. Taigi, pasidomėkime ir kitais svarbiais akcentais, kuriuos būtina žinoti ir, žinoma, įgyvendinti, jei jus domina saugus krovinių gabenimas:

• krovinys transporto priemonėje turi būti padėtas (arba pritvirtintas bei uždengtas) taip, kad neblogintų matomumo, neuždengtų šviesos prietaisų, nekeltų triukšmo, neterštų kelio ir t.t.;

• jeigu yra pastebimi kokie nors krovinio išdėstymo ar pritvirtinimo trūkumai, tai vairuotojas juos tuoj pat turi pašalinti. Na, o tuo atveju, jei to neįmanoma padaryti, tai nereikėtų kelionės tęsti toliau. 

Taigi, prieš pradėdami krovinio gabenimą, pirmiausia įsitikinkite, kad atitinkate keliamus reikalavimus. Daugiau informacijos bei patarimų rasite https://logistikai.lt/category/kroviniu-pervezimas/