Kodėl norint dirbti kokybiškai reikia turėti ergonomišką kėdę?

Paprastas biuro darbuotojas gali ilgai sėdėti ant netinkamos biuro kėdės, o ta pati kėdė gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Perėjimas prie ergonomiškos biuro kėdės labai pagerins laikyseną, sumažins nugaros skausmus ir galiausiai padidins darbo efektyvumą. Kai naudojate ergonomišką kėdę, jūsų patogumo jausmas biure padidės. Jums gali būti įdomu, kuo ši kėdė skiriasi nuo tradicinės kėdės, kurią tuo metu naudojate. Tiesą sakant, yra daug priežasčių, kodėl darbuotojai nori naudoti ergonomiškas kėdes, o ne tradicines kėdes. Priežastis labai susijusi su patogia ir atsipalaidavusia laikysena, kurią gali suteikti pirmasis pasirinkimas. Šiame straipsnyje aptarsime keletą pagrindinių priežasčių, kodėl turėtumėte pradėti naudoti ergonomišką kėdę savo darbo vietoje ar namuose. Jei esate darbdavys, suprasite, kodėl turėtumėte padėti savo darbuotojams išlaikyti teisingą laikyseną ir naudoti šią kėdę.

Kokia yra ergonomiška kėdė? Kuo ji svarbi ir ypatinga? 

Kiekviena turima kėdė namuose ir biure skiriasi, dėl to reikia suprasti, kokia kėdė yra tinkama, o su kuria jau laikas atsisveikinti. Kaip jau dauguma žinome ir patys patiriame, darbe daugiausia laiko leidžiame sėdėdami savo darbo vietoje, dėl to turime išsirinkti tinkamą kėdę. Ergonomiška kėdė yra patogi ir reguliuojama, todėl biuro darbuotojai gali išlaikyti teisingą laikyseną efektyviai dirbdami. Pažvelkime į priežastis, kodėl ergonomiška kėdė yra naudinga:

  • Kėdė turi daugybę funkcijų, kurių pagalba turi padėti palaikyti tiesų stuburą ir tvarkingą laikyseną. Jei jums reikia dėl kažko nerimauti ilgai sėdėjus, tai jūsų laikysena. Jei darbe sėdite ant paprastos kėdės, galite pastebėti, jog esate linkęs atsilošti į priekį. Jei jau pastebite, kad jūsų stuburas pakrypęs, jums dažnai skauda nugarą, privalote atnaujinti ir įsigyti naują ergonomišką kėdę. Naujas ergonomiškas kėdes rasite čia: https://www.ofisasprabangiai.lt/produktai/biuro-kedes 

  • Galbūt skamba neįtikėtinai, bet nuo sėdėjimo padėties ir pasirinktos kėdės priklauso daug veiksnių ir sveikatos problemų, dėl to biuro baldus reikia rinktis atsakingai. Darbe praleidžiame daug laiko, dėl to aplinka privalo būti tinkama, graži, o baldai patogūs ir tinkami palaikyti tiesią nugarą. Patogios kėdės gali padidinti produktyvumą. Tinkama biuro kėdė gali turėti didelės įtakos darbuotojų gyvenimui. Keletas tyrimų parodė, kad ergonomiškai suprojektuotų ir patogių biuro baldų pasirinkimas turės didelę įtaką darbuotojų laimei ir produktyvumui. Ergonomiška kėdė gali sumažinti skausmą. Apatinės nugaros dalies ir kaklo skausmas yra vienas iš labiausiai paplitusių kūno skausmų, su kuriais turi susidoroti biuro darbuotojai. Taip yra daugiausia dėl to, kad tradicinių kėdžių dizainas neleidžia ilgai sėdėti, išlaikant teisingą laikyseną. Tačiau naudojant ergonomišką kėdę galima geriau atsipalaiduoti ir sumažinti kūno skausmą.

  • Kalbant apie svorio išlaikymą, jūsų klubai turi didžiausią naštą. Biuro darbuotojams, kurie pasirenka naudoti ergonomiškas kėdes, tai neatrodo įprasta. Svarbiausia, kad ergonomiška kėdė palaiko sėdmenis, užtikrindama tinkamą sėdynės gylį, taip padėdama sumažinti spaudimą sėdmenims.

Nepamirškite, jog nepakanka turėti ergonomiškos kėdės, privaloma reguliariai mankštintis ir kede naudotis taisyklingai.