Kokią naudą gali duoti žaidimai?

Mūsų visuomenė dažnai susiskaldo į atskiras stovyklas kai kalbame tam tikru klausimu. Neišimsit ir kompiuteriniai žaidimai. Paauglių tėvai ir seneliai yra aiškiai nusistatę ir įsikalę į galvas jog kompiuteriniai žaidimai yra tikras blogis. Jie teigia jog žaidimai atima visą paauglio laiką, varvina jam smegenis ir akis, trukdo susikaupti, susirasti draugų ir panašiai.

Negalime teigti, kad žaidimai yra super gėris ir mes, tačiau galime pateikti mūsų mintis kodėl žaidimai yra puiki lavinamoji priemonė, supratimo kūrėja ir daug daug kitko.

Pradėkime nuo pradžių.

Žaidimus galime skirstyti į kategorijas, pavyzdžiui strateginiai, loginiai, kortų, lenktynių, sporto, nuotykių, veiksmo, koviniai ir panašiai.

Atsižvelgiant į žaidimo kategorija, jį galima ir įvertinti priskirti jo naudą žaidėjui.

  • Strateginiai žaidimai – padeda strateguoti, apmąstyti savo ėjimus ne tik pačiame žaidime tačiau ir realiame gyvenime.
  • Loginiai žaidimai – ūgdo žmogaus loginį mąstymą, ypač tinka jaunesnio amžiaus žaidėjams kuriems tai padėtų ugdyti savo asmenybę ir protą.
  • Kortų žaidimai – išmoko žaisti kortomis, tai puiki pramoga kelionių ar išvykų metu, padės jūsų vaikui įsilieti į bendravimą su kitais bendraamžiais.
  • Lenktynių žaidimai – padės suvokti koks yra lenktynininko gyvenimas, išmoks valdyti automobilį, perjunginėti bėgius, galbūt vaikas norės tapti lenktynininku?
  • Sporto žaidimai – padės vaikui pamatyti kiek daug yra sporto šakų, susipažinti su jų taisyklėmis, galbūt padės pasirinkti sporto šaką kurią norėtų užsiimti ir realiame gyvenime.
  • Nuotykių žaidimai – suteiks tikrą atsipalaidavimą po sunkios darbo dienos ar ilgo laiko praleisto mokykloje, puikūs žaidimai atsikvėpimui ir pabėgimui nuo įvairiausių problemų.
  • Veiksmo žaidimai – suteiks adrenalino ir išmokys nepasitikėti blogiukais.
  • Koviniai žaidimai – išmokys naudoti savo jėga, atskleis įvairius kovos būdus, kas galbūt vaiką sudomins domėjimąsi kovos menais.

Kaip matote žaidimai gali daug ko išmokyti svarbiausia juos atsirinkti, o atsirinkti žaidimus padės nemokamų žaidimų svetainė freegames.lt, kurioje rasite visus šiuos išvardintus žaidimų žanrus, o žaidimus galėsite žaisti visiškai nemokamai.

Svetainėje taip pat rasite skyrelį suaugusiems, kuriame žmonės sulaukę 18 metų galės pasimėgauti žaidimais skirtais suaugusiems.