Kokiais kriterijais remtis renkantis dirbtinę kalėdinę eglutę?

Nors daugelis žmonių vis dar labai romantizuoja gyvas ir natūralias egles, nes jos kvepia Kalėdomis, tačiau jų priežiūra reikalauja nemažai laiko. Kur dar kalbėti apie pačios eglutės nukirtimą, apie nuo jos byrančius spyglius, galvojimą, kur ją padėti praėjus Kalėdoms. Šie nemalonūs aspektai verčia rinktis gyvos eglutės alternatyvą – dirbtinę eglę.

Pastaraisiais metais gaminamos dirbtinės eglės toli gražu pralenkia savo pirmtakes, nes dabar jos atrodo dailiai, yra sodrių spalvų, tankios, neretai jų negalima net atskirti nuo gyvų. Todėl pasvėrus visus pliusus ir minusus ne vienas pasirenka savo namuose puošti dirbtinę eglę ir taip išvengti vargų bei rūpesčių. Tačiau tam, kad dirbtinė eglė patiktų visai šeimai, reikia taip pat ją išsirinkti tinkamą. Tai darant galima remtis keliais svarbiais kriterijais.

Kaip išsirinkti dirbtinę eglutę?

  • Atkreipkite dėmesį į dydį. Pagalvokite, kokia eglutė bus tinkamiausia jūsų namuose. Jeigu turite daug vietos ir mėgstate, kad Kalėdos pagrindiniame jūsų kambaryje užimtų daug vietos, rinkitės didelę eglę. Bet nepamirškite, kad norint greitai ir be didelių pastangų pasipuošti eglę, reikia pasilikti vietos patogiam priėjimui prie jos. Dydžių šiais laikais yra pačių įvairiausių, todėl tikrai rasite sau tinkamą.
  • Renkantis eglę pasižiūrėkite iš kokios medžiagos ji yra pagaminta. Dirbtinės eglės yra gaminamos iš įvairių medžiagų, tikriausiai, viena iš atrodančių tikroviškiausiai ir panašiausiai į gyvas eglute – polietilenas.
  • Šakų skaičius taip pat renkantis eglę yra svarbus. Iš kuo daugiau šakų susideda eglė, tuo ji atrodo gražesnė, tankesnė ir tikroviškesnė.
  • Montavimas taip pat svarbus. Jeigu nenorite eglės puošimui skirti labai daug laiko, rinkitės tokią, kurios šakas tiesiog užtenka išlankstyti. Kitas variantas – eglė, kuri sumontuojama vyriais arba specialiai užfiksuojama.
  • Parduodamos eglės yra paprastos arba jau iškart su dekoracijomis, tokiomis kaip kankorėžiai. Renkantis dirbtinę eglę reikia atkreipti dėmesį, kokia ji bus. Jeigu norite ją dekoruoti nuo A iki Z patys, tai rinkitės jau be jokių papuošimų.

Internetinių parduotuvių pasiūla

Pirkti dirbtinę eglutę galima ne tik įvairiuose prekybos centruose, bet ir internetinėse parduotuvėse. Beje, pastarasis pirkimo būdas daugeliui yra priimtinesnis, nes ten lengva išsirinkti, iškart matomos visų eglučių kainos, o geriausia tai, kad prekę internetinės parduotuvės kurjeris gali pristatyti tiesiai į namus. Pavyzdžiui, tokios parduotuvės kaip imu perku siūlo išties platų dirbtinių eglučių pasirinkimą. Kiekvienas turi galimybę pasirinkti eglutę pagal aukštį (internetinėje parduotuvėje galima rasti nuo visai mažų iki labai didelių), plotį, taip pat pagal pavadinimą, su uždėtais dirbtiniais kankorėžiais ir be jų.

Šiais laikais dirbtinės eglutės yra labai panašios į gyvas, kartais jų net neįmanoma atskirti. Jeigu jums norisi gyvos, pagalvokite, ar tikrai verta remti eglučių kirtimą, jeigu galima nusipirkti labai panašią dirbtinę.