Kokios dažniausios kliūtys trukdo susirasti antrą pusę internetu?

Šiuolaikiniame pasaulyje, vis daugiau žmonių dairosi į pažintis virtualioje erdvėje, tikėdamiesi surasti sau idealią antrąją pusę. Pažintys internete puikiai tinka greitam šiuolaikinio gyvenimo tempui, kadangi galima pabendrauti su daugiau žmonių ar net rinktis, su kuo užmegzti pažintis. Tačiau nepaisant didelio žmonių skaičiaus ir įvairovės, tikrai ne visiems pavyksta susirasti antrą pusę internetu. Kokios dažniausios tam kliudančios priežastys?

Pernelyg didelis tikėjimas meile iš pirmo žvilgsnio

Romantinių filmų, bestselerių iš knygynų ir senamadiškų stereotipų išpopuliarinta meilė iš pirmo žvilgsnio labai klaidina abiejų lyčių (bet ypač tai aktualu moterims) bandymus rasti santykius internetu. Nors pvz., XIXa. ir būtų galima realiai tikėtis sutikti savo sielos partnerius ir įsimylėti iš karto, dabartiniame pasaulyje tai turi priešingą poveikį. Neįmanoma užprogramuoti žmogaus įsimylėti kažką kitą arba įsimylėti jus. Jeigu kelsite spaudimą sau, nesimėgausite laiku kartu ir niekaip nesuteiksite šanso kitiems žmonėms.

Lytinių santykių stigmatizavimas

Didelė problema, kuri trukdo žmonėms susirasti antrąsias puses internetu – lytinių santykių stigmatizavimas. Šiuo terminu apibūdiname tai, jog didelė dalis žmonių turi tokią nuostatą, kad lytiniai santykiai su žmogumi, su kuriuo susipažinta internetu – nepriimtina ir keista. Visgi, lytiniai santykiai yra visiškai normali kiekvieno asmens gyvenimo dalis, kuri suaugusiems žmonėms yra labai svarbi. Norint užmegzti rimtus ir prasmingus santykius, intymios pažintys tarp partnerių taip pat gali vaidinti svarbų vaidmenį.

Turbūt nėra rimtų santykių, kuriuose tai nevaidintų svarbios rolės. Suaugę žmonės gali patys apsispręsti, ko jie nori ir nevaržyti savęs bei nekurti įsivaizduojamų barjerų santykiams.

Nerašytų ar realiai net neegzistuojančių socialinių normų baimė

Kalbant apie įsivaizduojamus barjerus, santykiams sužydėti dažnai trukdo tai, kaip mes juos projektuojame santykyje su visuomene. Labai didelė dalis žmonių nėra labai savimi pasitikintys ir nuolat pergyvena dėl to, kaip juos mato ir/ar įsivaizduoja kiti. Dėl to sureikšminamos visiškos smulkmenos, pradedant išvaizda, baigiant santykiais.

Didžiausiomis kliūtimis gali tapti ir pakankamai nereikšmingi dalykai. Tačiau labai nemažai potencialiai sėkmingų santykių žmonės nurašo dėl: amžiaus skirtumo, tautybės skirtumų, kitų išvaizdos charakteristikų. Nors žmogus gali būti idealiai atitinkantis visus lūkesčius ar kriterijus, mes galime susigalvoti kliūtis, dėl ko tai netaps realybe ir sutrukdome sau pasiekti laimę.

Pagarbos sau stoka

Tęsiant mintį galima paminėti ir tai, kad pastarasis požiūris yra viena iš pagarbos sau stokos išraiškų. Jeigu žmogus negerbia savęs ir negalvoja, kad nusipelno būti laimingas su kitu žmogumi, jis negali tikėtis sėkmingai surasti savo antrąją pusę. Tai – tiesiog nereali vizija.

Jeigu gerbiate save, bet kokios pažintys bus daug produktyvesnės, kadangi į jūsų gyvenimą atneš daug naujų emocijų. Neįkalinkite savęs santykiuose, kuriuose jaučiatės nelaimingai ir tikėkite, kad nusipelnote geriausio.

Pagarbos kitiems stoka

Tuo pačiu negalima pamiršti, kad pažinčių portaluose ir svetainėse yra daug kitų žmonių, kurie taip pat nori ir tikisi gerų patirčių. Negalima jų vedžioti už nosies, nebūti su jais sąžiningais ar kitaip jais manipuliuoti siekiant naudos sau. Kiekvienas pažinčių portalo narys yra žmogus, todėl jūs turite rodyti pagarbą bendravimui, laikui ir emocijoms. Jeigu tai darysite – lengviau užmegsite ryšius ir santykius.