Kokios sportinės kojinės yra geriausios?

Nežinote, kokios sportinės kojinės tinka jūsų mėgstamai sporto veiklai? Šiame straipsnyje rasite keletą patarimų, kaip išsirinkti visomis prasmėmis tinkamas sportines kojines.

Išsirinkite geriausias sportines kojines pagal jūsų veiklos specifiką

Kaip ir yra tam tikrų tipų batų, skirtų žygiams, bėgimui arba krepšiniui, taip pat yra kojinių, skirtų skirtingoms sportinėms veikloms, pavyzdžiui, tenisui arba futbolui. Didelio intensyvumo pratimų metu jūsų pėdos yra alinamos, todėl labai svarbu ne tik, kokią avalynę dėvite, bet ir kokias kojines mūvite.

Netinkamų kojinių dėvėjimas gali sukelti pūslių problemą, gali atsirasti pernelyg didelis prakaitavimas ir nagų ar pėdų grybelis. Tinkamos sportinės kojinės vyrams padeda išvengti traumų ir suteikia papildomą atramą pėdoms batuose. Štai kodėl svarbu suprasti, kokių audinių tipų ir savybių reikia ieškoti.

Geriausių sportinių kojinių pirkimas priklausys nuo veiklos rūšies ir intensyvumo lygio. Pavyzdžiui, jei einate slidinėti ar žygiuoti, jūsų kasdienės medvilninės trumpos kojinės iki kulkšnies nepalengvins žygio ar slidinėjimo. Tirštesnis vilnos mišinys, kuris pašalina drėgmę ir prakaitą, šiuo atveju labiau tiktų jūsų pėdoms.

Įprasti kojinių kirpimo tipai

Prieš priimdami sprendimą, norėsite susipažinti su skirtingais kojinių ilgiais/tipais.

  • Trumpos kojinės, užsibaigiančios žemiau, ties arba šiek tiek aukščiau kulkšnies. Tokias kojines dažniausiai dėvi bėgikai.
  • Vidutinio ilgio kojinės, kurios paprastai siekia keletą centimetrų virš kulkšnies. Tai funkcionalios kojinės sporto salėje, lauke ir įvairiose kitose sportinėse veiklose.
  • Ilgos kojinės – tai paprastai kojinės, siekiančios pusę blauzdos. Jos yra įprastos bet kokiai veiklai, kai pageidaujate šilumos.
  • Ilgos kojinės virš blauzdos arba kojinės iki kelių. Tokios kojinės iki kelių yra įprastos sportuojant lauke, kai susiduriama su atšiauriomis gamtinėms sąlygomis (pvz., žiemą – sniegas, rudenį – lietus). Dažnai tokias kojines mūvi futbolininkai.
  • Kojinės, dengiančios kelius, tai sportinės kojinės, užtikrinančios maksimalų ilgį ir siekiančios šlaunis. Kojinės virš kelių gali būti naudojamos kaip papildoma atrama/apsauga keliams. 

Pasirinkite audinius, skirtus sportui

Pirkdami sportines kojines, ieškokite specifinių audinių, kurie padėtų suminkštinti atramą jūsų pėdoms tinkamose vietose ir kartu sugertų drėgmę. Sportininkams ar žmonėms, kurie yra labai aktyvūs, tinka kojinės iš akrilo ar sintetinių medžiagų, nes jos nesulaiko drėgmės, užtikrina gerą oro cirkuliaciją, o tai reiškia, kad jūsų kojos išlieka sausos.

Štai keletas skirtingų medžiagų tipų, kurios turėtų būti gerose sportinėse kojinėse:

  • Vilna laikoma viena geriausių kojinių medžiagų, taip pat viena brangiausių. Vilna yra puiki medžiaga kojinėms, nes ji pagaminta iš minkštų, neniežtinčių, kvėpuojančių ir kvapams atsparių pluoštų. Labai vertinama merino vilna išsaugo šilumą, todėl ji yra populiari žiemos pramogų, tokių kaip žygiai pėsčiomis, slidinėjimas ar snieglenčių sportas, pasirinkimas.
  • Nailonas ir akrilas: tai sintetiniai pluoštai, kurie sumaišomi, kad būtų gerai pagaminta kojinė su visais reikalingais paminkštinimais. Akrilas suteikia pėdoms atramą ir komfortą, o nailonas daro produktą  patvariu gaminiu. Abu pluoštai padeda pašalinti drėgmę.
  • Natūralūs pluoštai: tai vilna ir medvilnė. Nors pati medvilnė nėra itin geras pasirinkimas sportinių kojinių gamybai, bet sumaišius ją su kitomis medžiagomis medvilnė tampa daug patvaresnė ir universalesnė medžiaga.