Koks maistas / produktai nuodingi Jūsų šuniui?

Kai kurie šunys yra visai neišrankūs maisto: atrodo, kad jie mielai suvalgytų viską, ką jam pasiūlytų šeimininkas. Būtent todėl svarbu pasirūpinti, kad jis gautų tik tokių kąsnelių, kurie jiems nepakenktų. Žemiau rasite maisto produktų sąrašą, kuriame nurodyti tie produktai, kurie jūsų augintiniui gali būti mirtinai pavojingi.

Dirbtiniai saldikliai

Šunims ksilitolis yra toksiškas, todėl tam tikrus produktus vertėtų laikyti šuniui nepasiekiamoje vietoje: ksilitolio yra dantų pastoje, kramtomojoje gumoje, jo gali būti čiulpiamose pastilėse, ir t.t.

Alkoholis

Alkoholis šunims gali sukelti stiprų apsinuodijimą. Tai gali pasireikšti vėmimu, traukuliais, koordinacijos sutrikimais, ir t.t.

Avokadai

Avokado minkštimas šuniui nėra pavojingas, tačiau jam gali pakenkti jo žievėje ir kauliuke esanti medžiaga persinas, kuri gali sukelti vėmimą ir viduriavimą.

Šokoladas

Šunims šokoladas yra labai pavojingas. Jame esantis teobrominas gali sukelti širdies aritmiją, virškinimo sutrikimus ar net staigią mirtį.

Keptas maistas

Keptas riebus maistas yra netinkamas nei žmonėms, nei gyvūnams. Itin riebus keptas maistas gali sukelti virškinimo sutrikimus ar net lėtines ligas.

Česnakai ir svogūnai

Šios prieskoninės daržovės šunims yra toksiškos. Didelis svogūnų ar česnakų kiekis gali pažeisti raudonuosius kraujo kūnelius, be to, ilgainiui gali išsivystyti anemija.

Vynuogės ir razinos

Vynuogės ir razinos šunims gali sukelti inkstų nepakankamumą, todėl šie maisto produktai augintiniui turi būti nepasiekiami.

Pieno produktai

Suaugę šunys dažniausiai netoleruoja laktozės, todėl jiems nereikėtų duoti pieno produktų, tokių kaip pienas, grietinė ar sūris.Rūpinkitės savo augintinio sveikata: duokite jam tik tokį maistą, kuris jam būtų naudingas. Didelį tokio maisto pasirinkimą galite rasti internetinėje parduotuvėje https://evet.lt/category/maistas-sunims.