Kur ieškoti darbo skelbimų?

Lietuvos statistikos departamentas atskleidžia, kad nedarbo situacija Lietuvoje tampa vis geresnė. Siūlo darbą tiek inovatyvios, užsienio kapitalo įmonės, tiek lietuvių įmonės, kurios teikia geras darbo sąlygas ir užtikrina darbuotojui galimybę tobulėti.

Turbūt ne kartą girdėti teko šiuos žodžius. Tačiau ne visada viskas atrodo taip paprasta ir nors galimybių daug, bet žmonės vistiek mėgstamos darbo vietos ieškosi po kelis mėnesius ir dar ilgiau. Kad paieškos būtų paprastesnės, sklandesnės ir našesnės – nurodysime Jums kelis metodus, variacijas, kurios padės greičiau rasti darbą. Ne bet kokį, tačiau tokį, kuris Jums tinka.

  • Darbo skelbimai internete

Dažniausiai paieškos vykdomos internete, kadangi taip pavyksta per trumpą laiką peržiūrėti daugelį variantų ir tuo pačiu tiesiogiai darbdaviams siųsti CV. Tikrai – geras pasirinkimas, tačiau reikia nepamiršti, kad dažnai skubėdami siųsti CV mes gaištame savo laiką reaguodami ir laukdami skambučio, kai galbūt realiai ta darbo vieta net nedomina. Štai todėl siūlome rinktis ne bet kokius darbus, tačiau tik tuos, kurie Jums tikrai patinka. Patikėkite, tokiu atveju Cv rašymo metu įdėsite daugiau pastangų ir tai pajutęs darbdavys tikrai pasikvies Jus savo pokalbiui.

  • Ėjimas į įmones

Kiek drąsesnis darbo paieškos būdas yra tiesiai įėjimas į įmones ir klausimas, yra nereikia darbuotojų. Tokia praktika labai gaji užsienyje, tačiau Lietuvoje – nėra dažna. Visgi, kaip teigia tie, kurie darbo ieškoti tiesioginiu kontaktu su įmone – dažniausiai paieškos būna labai sėkmingos ir taip parodydami, kad labai norite dirbti tam tikroje vietoje – tikrai rasite ir Jūsų poreikius tenkinančią poziciją. Darbdaviams patinka tokie darbuotojai, tad pasibandykite. Vietoje ėjimo galima skambinti. Nors dažniausiai konstatuojama su administratore, tačiau jei ji yra maloni, tikėtina, kad tikrai perduos Jūsų kontaktus ir nurodys paieškas darbdaviui.

  • Pažįstamų galimybės

Žinoma, darbo paieškos per pažįstamus yra bene geriausias pasirinkimas, kadangi dažniausiai net nereikia pretenduoti, tačiau jums jau yra pasiūloma tam tikra pozicija. Jeigu turite pažįstamų – nereikia pergyventi, kadangi daugeliu atveju puikiai pasiteisina darbo ieškojimas forumuose, kur žmonės paprasčiausiai dalinasi komentarais bei paieškomis. Skaitykite forumus tikime, kad ten galite rasti svajonių darbą.

  • Kurkite darbo vietą

Galiausiai, vietoje to, kad darbo skelbimai taptų Jūsų kasdienybė – siūlome pačiam pabandyti sukurti darbo vietą. Galbūt tai bus Jūsų žingsnis link kur kas gražesnio gyvenimo ir tuo pačiu daugiau meilės sau. Juk svarbiausia, kad šiuo metu įsilegalizuoti darbą – paprasta. Būtinai tai išbandykite.

Darbo skelbimų internete tikrai labai daug, tačiau ne visada visi tinka. Galiausiai, ne visose darbo vietose esate laukiami jūs pats. Bet kuriuo atveju siūlome daugiau dėmesio skirti CV, gyvenimo aprašymui bei tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui., tokiu atveju trokštamo darbo radimas bus greitas, našus, sėkmingas ir ilgam laikui.

To Jums ir linkime.