Lengviausiai dresuojami šunys

Vieni šunys yra dresiruojami lengviau, kiti sunkiau. Dresiravimo efektyvumas priklauso ne tik nuo šuns veislės, bet ir nuo pačio šuns šeimininko. Svarbu tinkamai suprasti vienus ir kitus gyvūnų dresiravimo elementus. Yra manoma, kad tik protingi šunys išdresiruojami lengviausiai. Tačiau tai nėra tiesa, nes imliausi šunys dresiravimui yra tie, kurie turi aukščiausią įgimtą darbo kokybės ir paklusnumo lygį. Lengviausia dresiruojami šunys:

1. Auksaspalvis retriveris. Bene draugiškiausi šunys vaikams. Šiems šunis būtina fizinė ir protinė veikla, nes jų veislė tam ir buvo išvesta, kad tarnauti ir pagelbėti žmonėms kasdieniame gyvenime bei ypatingose situacijose. Jiems taip pat būtinas nuolatinis tobulėjimas ir dresiravimas, todėl auksaplaukius retriverius galima dresiruoti visą jų gyvenimą.

2. Australijos aviganis. Ištikimi savo šeimininkams ir sunkiai prisileidžiantys svetimus žmones. Šie šunys pasižymi ypatingais saugojimo instinktais bei neišsenkama energija.

3. Borderkolis. Niekada nepavargstantys ir iššūkius dievinantys šunys. Tai yra populiariausi šunys pasitelkiami įvairioms gelbėjimo operacijoms. Jiems didžiausias malonumas – tai paklusti įvairioms šeimininko komandoms.

4. Dobermanas. Tai yra šunys skirti stiprų charakterį ir ranką turintiems šeimininkams, nes jei tik šis šuo pajaus, kad jų šeimininkas yra silpnesnis už juos, netruks pasinaudoti šeimininkais. Kita vertus, tai yra geraširdžiai šunys, mylintys ir atsidavę savo šeimininkams. Kartais žmonės be reikalo privengia dobermanu.

5. Labradoro retriveris. Šuo, tinkantis aktyvų laisvalaikio būdą propaguojantiems žmonėms. Šie šunys dievina gamtą ir žaidimus lauke. Jie taip pat yra labai prieraišūs, rodos, viską pasiruošę padaryti, kad tik įtiktų savo šeimininkams, juos dresiruoti netgi yra labai smagu.

6. Papiljonas. Mažiukas šuniukas, ištikimas draugas namie, puikus komandų vykdytojas. Tai yra puikus pasirinkimas senyviems žmonėms arba žmonėms, turintiems bendravimo problemų.

7. Pudelis. Šuo – cirko artistas. Imlus įvairiausioms komandoms. Šis šuo yra gana universalus ir tinkantis tiek aktyviems, tiek ramesniems žmonėms.

8. Rotveileris. Šie šunys yra puikūs sargai, itin tvirto charakterio, todėl juos dresiruoti reikia kantrybės ir atsidavimo. Išdresiruoti retriveriai yra patys geriausi draugai pagalbininkai.

9. Vokiečių aviganis. Tvirti ir drąsūs šunys. Imlūs įvairioms komandoms bei puikiai jaučiantis šeimininko nuotaikas.