Malkos: skirtinga mediena,  skirtingos ir savybės – ką svarbu žinoti?

Didelė dalis mūsų šalies gyventojų savo namus ar kitas jiems priklausančias patalpas apšildo kietuoju kuru – malkomis. Malkos Vilniaus mieste – spauskite, jei domina jų įsigijimas sostinėje. Tačiau taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad skirtingų rūšių malkos pasižymi skirtingomis savybėmis. Labai svarbu būti su jomis susipažinus – tik tokiu atveju būsite tikri, kad renkatės geriausiai jūsų lūkesčius galinčias pateisinti malkas. Taigi, pats metas sužinoti apie tai daugiau. 

Vienas iš pasirinkimo yra ąžuolinės malkos. Svarbu akcentuoti, kad tai yra viena kaitriausių malkų rūšių. Taigi, jei jums svarbus ypač efektyvus, greitas bei kokybiškas patalpų šildymas, tai ąžuolinės malkos neabejotinai yra vienas tinkamiausių pasirinkimų. Visgi, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad ir kaina – viena aukščiausių. 

Uosinės malkos – taip pat pasižymi itin aukštu kaitrumu, tad irgi puikiai tinka, kai norisi efektyviai bei greitai apšildyti patalpas. Tačiau šių malkų kaina rinkoje – taip pat viena aukščiausių. Tačiau gera žinia ta, kad itin aukštas šių malkų kaitrumas tikrai nėra vienintelė puiki savybė – verta akcentuoti,  kad šios rūšies mediena neteršia šildymo sistemos. Ne paslaptis ir tai, kad kai kurių rūšių malkas kūrenimui galima naudoti tik tada, kai jos yra tinkamai išdžiūvusios. Na, o, štai uosinės malkos žavi ir tuo, kad jas kūrenimui galima naudoti jau ir tuomet, kai jos dar nėra visiškai išdžiūvusios. Visgi, besidomintiems šios rūšies malkomis, derėtų atminti ir dar vieną dalyką: tai nėra geras pasirinkimas, jei jūsų namuose – koklinis pečius. Atsižvelgiant į tai, kad uosinės malkos pasižymi ypač aukštu kaitrumu, iškyla rizika, kad koklinis pečius tiesiog suskilinės. 

Beržinės malkos – nuo seno yra vienas populiariausių pasirinkimų mūsų šalyje. Jos pasižymi puikiu kaitrumo bei kainos santykiu, be to, šių malkų visuomet lengva įsigyti, kadangi mūsų miškuose gausu beržų. Visgi, dėmesį vertėtų atkreipti į tai, kad beržines malkas kūrenimui galima naudoti tik tuomet, kai jos jau yra puikiai išdžiovintos. Džiugina ir tai, kad beržinės malkos labai lengvai skyla, tad tie, kurie įsigyja neskaldytų malkų, tikrai nepatiria daug sunkumų jas kapodami. 

Dar vienas pasirinkimas yra juodalksnio malkos. Jos taip pat pasižymi puikiu kaitrumo bei kainos santykiu. Dėmesį verta  atkreipti į tai, kad šias malkas taip pat galima naudoti tik tuomet, kai jos yra visiškai išdžiūvusios. Gera žinia bent jau ta, kad šios rūšies mediena džiūva iš  tiesų greitai, o storesnes šakeles galima perskelti pusiau, tuomet išdžius dar greičiau. 

Alksninės malkos tikrai negali pasigirti tokiu kaitrumu kaip tarkime, ąžuolinės ar uosinės, tačiau jų ir kaina mažesnė. Dėl žemo kaitrumo, alksninės malkos tampa puikiu pasirinkimu tuomet, kai namus reikia apšildyti ankstyvą pavasarį ar rudenį. Tačiau svarbu pabrėžti, kad šios rūšies malkos, tikrai turi ir puikių savybių, pavyzdžiui, greitai džiūva, o išdžiūvusios yra labai lengvos nešioti. 

Daugelis nustemba sužinoję, kad lazdyno mediena taip pat puikiai tinka kūrenimui. Mūsų šalyje auga ne tiek jau ir mažai lazdynų, tad, jei augalas  veda vis mažesnį derlių, jo medieną puikai galite panaudoti namų apšildymui. Beje, šios rūšies mediena turi puikią savybę – šakelės paprastai yra idealaus storio, tad jų net nereikia kapoti.