Naujos kartos finansavimas – faktoringas

Faktoringas tai naujos kartos finansavimo būdas nereikalaujantis bankinių paskolų ir neužšaldantis apyvartinių lėšų. Faktoringo paslauga leidžia lanksčiai ir paprastai finansuoti gautinų sumų sąskaitas. Verslas naudojantis šią paslaugą perleidžia savo išrašytas sąskaitas faktoringo bendrovei, kuri iškart finansuoja gautinas sumas ir pirkėjas apmoka išrašytas sąskaitas bendrovei po nustatyto atidėjimo laikotarpio.

Finansavimo faktoringo būdu eiga

Finansavimas faktoringo būdu vyksta penkiais paprastais etapais. Pirmiausia verslas parduoda savo prekes ar paslaugas pirkėjui. Tada išrašytą sąskaitą verslas pateikia ir faktoringo bendrovei. Savo ruožtu faktoringo įmonė verslui išmoka avansą, kurio dydis gali siekti net 100%, priklausomai nuo mokėtinų palūkanų ir susijusių mokesčių dydžio. Galiausiai paskutiniame etape, pirkėjui apmokėjus sąskaitą, ši išmoka likutinę sumą, jei tokia yra. Jei likutinės sumos nėra, tuomet penktasis etapas baigiasi kai pirkėjas apmoka išrašytas sąskaitas.

Faktoringo rūšys

Faktoringo paslauga gali būti daugelio rūšių ir individualiai pritaikoma pagal verslo poreikius ir galimybes. Štai keletas pagrindinių faktoringo rūšių:

  • Vietinis faktoringas. Šis tipas yra klasikinis ir daugiausiai naudojamas Lietuvoje finansuojant pirkėjų sąskaitas.
  • Eksporto faktoringas. Tai yra paslauga identiška vietiniui faktoringui tik taikoma pirkėjui esant ne Lietuvoje.
  • Uždaras faktoringas. Naudojamas įmonių kurioms reikia, kad pirkėjas nežinotų apie naudojamą faktoringo paslaugą. Taigi šiuo atveju finansuojamos gautinos sumos, tačiau pirkėjas nežino apie sąskaitų perdavimą trečiajai bendrovei.
  • Atvirkščias faktoringas. Šis tipas naudojamas tiekėjų užpirkimų finansavimui.
  • Surinkimas. Paslauga naudojama gautinų sumų surinkimui ir/ar draudimui.
  • Draudimo paslauga. Ši paslauga naudojama kai norima apsisaugoti nuo pirkėjo nemokumo. Ji naudojama kredito apdraudimui bendradarbiaujant su Coface.

Jei norėtumėte sužinoti plačiau apie faktoringo paslaugas, kitas jo rūšis ar pasinaudot paslauga tai galite padaryti čia www.smefinance.lt