Personalo atranka – kas tai per procesas?

Esate įtakingos įmonės vadovas ir ieškote kvalifikuotų asmenų, galinčių prisijungti prie jūsų komandos? O gal pateikėte darbo skelbimą, tačiau į jį dar niekas neatsišaukė arba atsišaukė tik netinkami kandidatai? Jei taip, tai tokiu atveju rekomenduojama keisti įdarbinimo strategiją ir kreiptis į šios srities specialistus – personalo ieškančias agentūras. Tai puikus įdarbinimo būdas siekiant rasti kvalifikuotus konkrečios srities specialistus greitai ir efektyviai.

Personalo atranka tinka įmonėms, kurios ieško įvairių sričių darbuotojų bei nori sutaupyti savo brangų laiką, nes atrankos pagalba surenkami tokie kandidatai, kurie atitinka keliamus darbdavio reikalavimus ir  jau yra pasiruošę tiesiogiai su jais bendrauti dėl tolimesnių etapų. Įmonės kurios kreipiasi dėl personalo atrankos gauna šias paslaugas:

  • Darbo vietos įvertinimas. Profesionalai įvertins darbdavio siūlomą darbo vietą ir padės sukurti tinkamą skelbimą bei aprašymą. Taip pat, jie atsižvelgia į keliamus reikalavimus bei siekiamas vertybes, tokių būdų bandydami susiaurinti ir patikslinti paieškas.
  • Skelbimo paruošimas. Darbo agentūros surinkusios visą reikalingą darbo vietos ir darbdavio informaciją padeda suskurti tinkamą ir akį traukiantį darbo skelbimą, pagal kurį galėtų atsišaukti daugiau potencialių kandidatų.
  • Skelbimo matomumas. Dauguma agentūrų turi nuosavas darbo vietų duomenų bazes, kuriuose matomi darbo ieškantys žmonės. Tokių duomenų pagalba nauji skelbimai pateikiami kaip svarbiausi, o tai sulaukia didžiausio susidomėjimo.
  • CV įvertinimai. Darbo paieškomis užsiimančios įmonės patikrina kiekvieno susidomėjusio kandidato gyvenimo aprašymus ir įvertina, pagal pozicijos profilį. Taip pradedama atranka, kuri darbdaviui gali trukti kur kas ilgiau nei specialistams, bei įgudusi akis gali pastebėti ir užtikrintą potencialą turinčius asmenis, su kuriais susisiekti būtų verta. Taip nepraleidžiami jokie variantai ir išrenkami tik patys geriausi.
  • CV atsakymai. Agentūros pasirūpina tinkamų profilių turinčių žmonių susisiekimu bei pateikimu darbdaviams, bei mandagiu atsakymu, netinkamiems kandidatams.

Taigi, jei planuojate plėsti savo įmonės žmonių ratą ir norite tai daryti greitai ir efektyviai, taip prisitraukdami kvalifikuotus savo srities specialistus, tai tokiu atveju patartina kreiptis į darbo agentūras, kurios gali pasirūpinti sklandžiu šio proceso atlikimu. Daugiau informacijos apie personalo atrankas galite paskaityti apsilankę Indigroup.lt.