Tinklas nuo paukščių: pirkti ar pasidaryti pačiam?

Kiekvienas sodininkas ir daržininkas žino, kad užauginti vaisiai patinka ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams bei paukščiams. Gyvūnai mielai iškuičia daržus, suvalgo augalų šaknis ar vaisius, o paukščiai su mielu noru nulesa įvairias uogas, tokias kaip braškės, avietės, vyšnios ar trešnės. Dėl šios priežasties ne vienas ūkininkas stengiasi apsaugoti savo derlių, kad jis būtų kiek įmanoma mažiau paliestas ir deramai prinokusios uogos džiugintų jų, o ne paukščių pilvus. Vienas iš tokių būdų apsisaugoti – tinklas nuo paukščių.

Tinklas nuo paukščių – viskas apie jį

Atrodytų, kad tinklą nuo paukščių pasidaryti lengva, juk tai paprasčiausias tinkliukas. Visgi, turėkite omenyje, kad norint jį padaryti reikia tam skirti ir laiko, ir turėti medžiagos iš ko tą tinklą daryti, taip pat turėti tam įgūdžių ir žinių. Juk tikslas yra apsaugoti savo augmeniją, tačiau nenuskriausti paukščių. Dėl šios priežasties geriausia yra įsigyti tinklą jau paruoštą ir tinkamai jį apjuosti bei apsaugoti norimą augmeniją.

Tinklai nuo paukščių yra lengvi, juos lengva išskleisti, taip pat karpyti ir modeliuoti pagal poreikius. Jeigu jūs norite apsaugoti didelius plotus, tai jums vertėtų įsigyti ir didelius, didelių matmenų tinklus. Tačiau, jeigu jūsų sodinukai užima nedaug vietos arba jeigu norite apsaugoti mažesnius plotus, tai drąsiai kirpkite tinklus ir juos tvirtinkite taip, kaip reikia jums.

Tinklų kainos yra labai įvairios. Vieni tinklai nuo paukščių kainuoja mažiau, nes yra mažesni, tai reiškia gali uždengti mažesnius plotus. Kiti tinklai yra dideli, juos galima pakloti ir apsaugoti visus braškynus ar didelius medžius. Įdomu tai, kad tinklai nuo paukščių yra skirti sutvirtinti vejoms, taip pat turi apsauginę funkciją nuo erozijos, tad šie privalumai tikrai turėtų būti tai, kas lemtų tinklo nuo paukščių pasirinkimą. Reikia nepamiršti ir to, kad tinklais galite apsisaugoti savo augmeniją ir nuo kurmių. Pirkdami tinklą pasitarkite su jį parduodančiu specialistu ir jis jums papasakos kaip reikia padengti norimas apsaugoti vietas.

Tinklas nuo paukščių yra praktiškas sprendimas, kuris padės apsaugoti jūsų uogas, daržoves ar kitą augmeniją. Įsigykite jį ir gyvenkite ramiai bei mėgaukitės užaugintomis gėrybėmis.