Vasaros vandens pramogos

Kokias vandens pramogas išmėginti vasarą?

Vasarą – tai laikas kada norisi visą savo laisvalaikį praleisti lauke, prie jūros, ežero ar kito vandens telkinio. Norisi pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos ramybe. Lietuvoje gausu ežerų, o mėgstantiems aktyvų laisvalaikio būdą norisi ir įvairų vandens pramogų. Tad, galime tik pasidžiaugti, nes mūsų šalyje vandens pramogos išties yra populiarios, kurios puikiai atgaivina karštą vasaros dieną. Be visiems prieinamų maudynių ežere, kiekvienas galime išmėginti pasiplaukiojimą baidarėmis, valtimi, vandens dviračių, irklente ar net vandenlentėmis. Tad, apie kiekvieną iš jų papasakosime kiek plačiau.

Pasiplaukiojimas valtimi
Gal kiek primiršta, bet smagi pramoga esant prie ežero. Pasiplaukiojimas valtimi puikiai tinka šeimai ar romantiškam pasimatymui. Tai ideali proga pabūti su artimaisiais. Plaukioti valtimi galima ne tik ežere , bet ir gilesnėje upėje. Kaip ir baidarėmis, taip ir valtimis gali būti rengiami įvairūs vienos arba kelių dienų žygiai. Taip pat valtimi galima pasinaudoti ir mėgstantiems žvejybą, skaitymą gamtoje ar tiesiog dreifuojant.

Vandens dviratis
Tai dar viena puiki vandens pramoga. Išsinuomoti vandens dviratį nėra brangu, o ir smagus poilsis šalia ežero – garantuotas.

Pasiplaukiojimas irklente
Tai gana jauna vandens pramoga Lietuvoje. Pramoga, rekomenduojama visiems aktyvų laisvalaikį mėgstantiems poilsiautojams. Irkluoti ant lentos yra ypač smagu ir naudinga. Neretai yra rengiamos ir įvairios treniruotės, jogos bei pilateso užsiėmimai ant vandens būtent su irklentėmis. Treniruočių metu mokoma taisyklingai laikyti pusiausvyrą, irklavimo technikos. Šios treniruotės ypač naudingos siekiant sustiprinti pilvo preso, nugaros, kojų ir rankų raumenis.

Vandenlenčių sportas
Sportas, atsiradęs sujungus dvi sporto šakas, tai yra banglentes bei vandens slides. Šiai vandens pramogai netgi yra statomi specialūs vandenlenčių parkai (angl. wakeboarding parks). Užsiimti šiuo sportu galima tiek esant giedram orui, tiek lyjant.

Plaukiojimas baidarėmis
Bene populiariausia vandens pramoga, tinkanti plaukti ir ramia, ir sraunia Lietuvos upe. Pasiplaukiojimas baidarėmis puikiai tinka daugiau smagaus laiko praleidžiant su šeima, draugais ar bendradarbiais. Plaukiant galima pasigrožėti nuostabia Lietuvos gamta bei kelionėje sutinkamais paukščiais ir kitais retai gyvūnais. Organizuojant žygius baidarėmis, galima sudaryti netgi 20 žmonių grupę.