Žinant keletą patarimų tampa lengviau įsirengti terasą

Privačioje terasoje galite mėgautis ne tik pusryčiais ar vakariene. Tai yra gera vieta atsipalaiduoti, kai norite pabėgti nuo karščio namuose. 

Kaip išsirinkti vietą terasai?

Vietą terasai išsirinkti nėra sudėtinga, tik reikia nuspręsti, ar jums patinka saulė, ar ne ir pagal tai pasirinkti vietą. Gal norite pereinamos terasos? Tuomet geriausia ją statyti prie virtuvės, taip bus patogiau ir pietauti lauke.Nuo to, kokios terasos norėsite, kokio ji bus dydžio, iš kokių medžiagų, ar visiškai atvira, ar pusiau uždara, priklauso jos statyba. Taigi pirmiausia reikia apsispręsti dėl terasos išvaizdos ir jos konstrukcijos. Jei namo projekte yra įrengta terasa, terasos pamatą galima daryti pastačius namo pamatą. Na, jei terasos idėja kilo po namo statybos – nėra nieko blogo. Sename name kur kas paprasčiau nuspręsti, kur pastatyti terasą. Sprendžiant dėl terasos vietos, svarbu žinoti tikslią saulės padėtį tam tikru metų laiku ir paros metu, ar terasoje vyraus ryto, vidurdienio, ar vakaro saulė.

  •  Jei mėgstate pasėdėti leidžiantis saulei terasa nebūtinai geriausia vakarinėje pusėje.  Jei namą supa miškas, vasarą gražiausias atspindys yra rytinėje pusėje, o pietryčiuose –  matysis medžio viršūnės. Žiemą saulės atspindžiai matomi  rytuose ir net šiaurėje, lygiai kaip saulė leidžiasi pietuose. Atkreipkite dėmesį į aplinką ir žinosite, kur praleisti laisvalaikį ir kur tinkamai pastatyti terasą. Geriausia, jei terasa nebus paveikta šiaurės pusės vėjo ir ji bus rytuose, vakaruose ir pietuose.
  • Kitas ne mažiau svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti statant terasą, yra tai, kad ji turėtų būti lengvai pasiekiama, todėl geriausia ją prijungti prie svetainės ar virtuvės, kaip jau minėjome. Labai patogu, kai virtuvės langas ar durys yra terasoje – tada bus labai patogu vaikščioti ir pateikti užkandžių terasoje sėdintiems gyventojams.
  • Apsauga nuo vėjo ir pašalinių žvilgsnių taip pat yra reikšmingi veiksniai. Jei namuose yra vaikų, reikia pagalvoti ir apie jų saugumą. Terasa namo atžvilgiu gali būti kampu arba iš dalies po stogu. Ant virš žemės esančių polinių pamatų terasa statoma dažniau tais atvejais, kai namo pamatai yra aukšti arba kai jis stovi ant šlaito.

Geram poilsiui rinkitės WPC terasas

Renkantis iš kokios medžiagos statyti terasą derėtų pagalvoti ne tik kaip gera bus joje vakaroti, bet ir įvertinti kiek priežiūros reikia pačiai terasai. Įrengiant terasas žmonės vis dažniau vietoje natūralios medienos renkasi medžio-plastiko kompozito (angl. WPC – wood plastic composite) lentas. WPC (arba lietuviškai – medžio plastiko kompozitas) tai ilgaamžė ir itin aplinkos poveikiui atspari medžiaga, todėl tinkamai įrengta terasa galėsite džiaugtis ilgai. WPC terasos gali būti įrengiamos tiek ir prie privačių namų, kotedžų, tiek ir daug naudojamose viešose erdvėse – prie verslo centro, kavinių, restoranų ir kt. WPC terasas įrengiame naudodami aukštos kokybės WPC kompozito lentas. Daugiau informacijos galite rasti čia: https://terasustatyba.lt/wpc-terasos/.

  • WPC terasos montavimas susideda iš kelių etapų. WPC terasos lentų montavimas vyksta tik paruošus patį pagrindą. Pagrindas gali būti sraigtiniai, betoniniai poliai ar pjedestalai (reguliuojamo aukščio atramos), jei po terasa bus kietas pagrindas – terasą galima įrengti ir tiesiai ant jo. Praktiškiausią sprendimą jums pasiūlys mūsų specialistai, susipažinę su jūsų terasos vieta (sklypu, stogu, balkonu).
  • Medžio-plastiko kompozito lentas yra paprasta montuoti, todėl šį darbą galėsite atlikti ir savarankiškai. Mėgstantiems meistrauti tai puiki galimybė sumažinti terasos įrengimo sąmatą.
  • Kompozito lentos gali būti lygios arba su medžio raštą imituojančią faktūra. Pastarasis variantas patiks natūralios medienos estetiką vertinantiems žmonėms. Medienos raštus atkartojančios kompozito lentos kurs jaukų įspūdį, tačiau nebus tokios reiklios priežiūrai, kaip natūrali mediena.
  • Iš medžio-plastiko kompozito pagamintų lentų paviršius neskilinėja ir nešerpetoja, todėl ant jų drąsiai galite vaikščioti basomis. Ši savybė ypač aktuali, jei auginate mažus vaikus, kurie dar ropoja ar aktyviai susipažįsta aplinka. Galite būti ramūs, kad kompozito terasoje nebus pavojaus įsivaryti rakštį nei jums, nei mažiesiems smalsučiams.