Dantų teisinimas kapomis

Dar ne taip seniai vienintelis dantų tiesinimo būdas buvo metaliniai breketai. Tuomet jie dirgino burnos gleivinę ir keitė spalvą. Laikui bėgant atsirado patobulinti breketų variantai ir kapos. Labiausiai paplitusi Lietuvoje yra Invisalign kapų sistema. Tai plonos, permatomos kapos, kurias patogu nešioti ir niekas jų net nepastebi. Todėl su kapomis galite leisti sau tiesinti dantis, be laikinų estetinių pakitimų.

Labai didelis kapų pliusas yra tas, kad jas galima bet kada nusiimti. Pavyzdžiui valgant, breketai neretai apsivelia maistu, o kapas galima tiesiog išimti ir vėl įdėti baigus valgyti. Taip pat su kapomis labai patogu valytis dantis, nes vėlgi jas galima trumpam išimti.

Dantų tiesinimas kapomis yra sklandus ir nereikalaujantis daug papildomų pastangų. Pirmą kartą apsilankę pas ortodontą būsite apžiūrėti ir gydytojas nuspręs ar toks gydymo tipas jums tinkamas. Jei Invisalign kapų sistema jums yra tinkama, tuomet bus sudaromas gydymo planas. Taip pat reikės pasidaryti dantų bei veido nuotraukas, nuimti dantų atspaudus.

Šitų procedūrų reikia tam, kad būtų galima sumodeliuoti 3D vaizdą ir pamatyti skirtumą prieš ir po gydymo. Jei jums pamatytas vaizdas patinka ir tinka, pagal jūsų individualų planą pagaminamos kapos pritaikytos jūsų dantims.

Dantų tiesinimas kapomis vyksta visai kitaip nei naudojant breketus. Šiuo atveju naudojami kapų komplektai. Kapos kas keletą savaičių yra keičiamos kitomis, kad progresas vyktų sklandžiai. Naudojant kapas, vizitų pas ortodontą skaičius ir dažnumas yra mažesnis nei naudojant breketus. Užtenka apsilankyti kas 3-6 mėnesius, priklausomai nuo jūsų dantų būklės. Vidutiniškai visas gydymas užtrunka nuo 9 iki 18 mėn.

Svarbu nepamiršti, kad nors kapos ir yra nuimamos jas reikėtų dėvėti beveik visą laiką. Galima leisti dantims ilsėtis ne daugiau nei keletą valandų per dieną. Taip pat pirmomis dienomis galite jausti tempimą, maudimą. Taip yra dėl to, kad jūsų dantys pradeda kelionę į savo vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *