Dažnas šlapinimasis jaunam vyrui: ką tai reiškia ir kaip gydyti ?

Apie šlapinimosi problemas kalbama gana retai, kadangi daugeliui vyrų atrodo, kad kalbėti apie tai garsiai yra gėdinga. Ir nors vis dažniau kalbama apie prostatos ligas ir akcentuojama, kad reguliariai tikrintis labai svarbu, tačiau dažniausiai vyrai ignoruoja nemalonius simptomus tikėdamiesi, kad jie paprasčiausiai išnyks.

Dar blogiau, kai šlapinimosi problemos kankina jauną vyrą. Dažniausiai apie prostatą kalbama vyresniame amžiuje. Tačiau kuo anksčiau liga bus diagnozuota – tuo greičiau pavyks atsikratyti simptomų, kurie dažnai vėliau tampa lėtinėmis ligomis.

Šlapimo takų ligos

Šlapimo takų ligos dažniausiai apibūdinamos vienu žodžiu – infekcija. Jų yra nemažai, jas sukelia skirtingi virusai bei bakterijos, tačiau dažniausiai gydymas vistiek neapsieina be antibiotikų, kurie pašalina sukėlėjus ne trumpam, tačiau ilgam laikui. Svarbiausia kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kadangi per ilgai laukus infekcija gali tapti ūmine ir tokiu atveju kovoti su nemaloniais simptomais, patikėkite, bus kur kas sudėtingiau.

Dažniausiai šlapimtakių ligas išduoda šie simptomai:

●Dažnas šlapimas po truputį.
●Nemalonus skausmas, dirginimas.
●Noras šlapintis, kai pūslė yra tuščia.
●Kai kuriems pakyla temperatūra.
●Gali skaudėti inkstus.
●Dažnai šlapinamasi krauju.

Rekomenduojami gydymo būdai

Dažniausiai šlapimo takų ligos yra gydomos antibiotikais, kadangi tik tokiu atveju pavyks sėkmingai pašalinti ligos sukėlėjus ir užtikrinti, kad ji daugiau nebepasikartos. Taip pat rekomenduojama asmenims, kuriems dažnai pasikartoja liga, gerti arbatas, spanguolių sultis, taip pat, tinkamai rūpintis savo higiena. Po sekso būtinai reikia nusišlapinti, kadangi tai papildomas dirgiklis, kuris gali paskatinti ligos atnaujinimą. Žinoma, reikia rūpintis ir savo imunine sistema, kadangi dažniausiai net ir mažas peršalimas gali paskatinti ligos atsinaujinimą. Dėl gydymo ir profilaktikos visada pasitarkite su gydytoju, kuris atsakys į klausimu ir padės kartą susirgus šlapimo infekcija daugiau gyvenime nebepatirti to nemalonaus skausmo.

Pamačius pakitimus svarbiausia kuo skubiau į juos reaguoti. Tokiu atveju pavyks išvengti rimtų sveikatos problemų, kurios vėliau gali apsunkinti Jums gyvenimą. Atsiminkite, kad nėra tokių ligų, kurios būtų gėdingos. Geras gydytojas yra matęs visko ir puikiai jus supras.

Daugiau informacijos apie dizuriją rasite www.homosanus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *