Ką daryti jei sąkandis yra netaisyklingas?

Kaip paaiškinti sąvoką sąkandis?

Sąkandis tai dantų sukandimo padėtis. Yra netaisyklingi sąkandžiai ir taisyklingi. Taisyklingi sąkandžiai  žmogui netrukdo ir jis gali tinkamai sukasti dantis, jie neturi jokių paslėptų anomalijų, todėl ir dantų poziciją yra tvarkinga, žmogui nereikia papildomų įrankių taisyti tam sąkandžiui. Tačiau jeigu žmogus turi blogą sąkandi, jam tenka lankytis pas odontologus ir jį taisyti.

Mano dantų sąkandžio istorija yra viena iš nemalonių.

Dar anktyvoje vaikystėje teko lankytis pas odontologus, kaip ir kiekvienam laikui teko tvarkyti ir dantyse atsidarusias skylutes, tiek apsilankyti dėl kitų problemų. Vienas iš odontologų pastebėjo, kad mano dantų sąkandis nėra taisyklingas ir man būtina naudoti kabės, kad ištaišyti sąkandžio korekcijas.

Kadangi dar buvau vaikas ir už savo poelgius ir panašias situacijas negalėjau atsakyti, visa atsakomybė užgulė ant mano tėvų pečių. Kadangi aš buvau ne iš pačios turtingiausios šeimos, o vaikams (aš buvau ir mano du broliai) išlaidų reikia labai daug, tai šioje vietoje tėvai nusprendė sutaupyti ir sąkandžio korekcijos mano dantims atsisakė.

Augdamas kuo toliau tuo labiau pastebėjau įvairias problemas dėl mano neištaisyto sąkandžio – dažnai gesdavo dantys…

Jau būdamas nepriklausomas ir galintis savimi pasirūpinti, nusprendžiau apsilankyti dar kartą pas odontologą, kad jis įvertintų mano dantų būklė ir aišku papasakotu plačiau apie sąkandžio korekciją ir kas gali būti jeigu jo neištaisysiu.

Buvau pakankamai šokiruotas kai išgirdau, kad blogas sąkandis gali smarkiai atsiliepti senatvėje – skaudėti žandikaulis ir pablogėti kitos operacijos su dantimis…

Kadangi praėjo pakankamai daug laiko nuo mano vaikystės tai patobulėjo ir odontologija, tapo paprašiau gydyti sąkandžio problemas!

Gydytojas man parekomendavo naują šiuolaikišką ir patogų sąkandžio korekcijos procesą, nors jis ir nebuvo vienas iš pigiausių tačiau žinojau, kad bent jau ateityje nebereikės vargintis ir vėl investuoti į savo dantis. Sąkandžio korekcija truko 8 mėnesius ir dabar turiu, kaip gydytojas odontologas sakė, tikrai labai gerą sąkandį su kuriuo ateityje nekils jokių problemų.

Rekomenduoju jums visiems, jeigu tik įmanomą taisykite savo sąkandi kol dar nevėlu.