Regos korekcijos lazeriu

Ne retas žmogus susiduria vienomis ar kitomis regos problemomis. Dažniausios jų – trumparegystė ir toliaregystė. Sprendžiant šias problemas naudojami specialūs akiniai ar kontaktiniai lęšiai. Laikui bėgant akiniai pradeda kelti nepatogumo diskomfortą, ypač šiltuoju metų sezonu, kada saulėtos dienos ir norisi nešioti akinius nuo saulės. Kontaktiniai gali padėti išspręsti šią problemą, tačiau jie tinka nevisiems bei ilgainiui gali sukelti akių sudirginimą. Geriausias būdas kovojant su šiomis problemos šiai dienai – akių korekcija lazeriu.

 

Tai toks akių gydymo metodas, kuris pasaulyje propaguojamas jau net 30 metų ir vis dar tobulinamas siekiant užtikrinti pacientų saugumą bei operacijos sėkmę. Egzistuoja keletas gydymų lazeriu, kurių metu pasitelkiama chirurgija arba dirbama tik su lazeriu. Abu būdai veiksmingi, tik skiriasi gijimo laikas bei paslaugos kaina. Koreguojant chirurginiu būdu įpjaunama akies rainelė ir po ja apdeginamas vyzdys. Kitas būdas, naudojant skirtingą lazerio metodą, nereikalauja jokio chirurginio prisilietimo ir dirbama tik su rainelės sluoksniu. Abu metodai vienodai sėkmingi, saugūs bei nesukelia didesnių komplikacijų. Tiesa, egzistuoja menka, vos 2 % komplikacijų tikimybė, kurios dažniausiai atsiranda ne dėl blogai atliekamos operacijos, bet dėl atlaidaus pacientų pooperacinio laikotarpio, kada nesiimama reikalingų atsargumo ir priežiūros priemonių. Visos šios komplikacijos nėra amžinos ir gali būti sutvarkomos pakartotine procedūra.

 

Pati operacija daugumai atrodo skausminga ir nemaloni procedūra, tačiau oftalmologai teigia, kad operacijos metu nejaučiamas joks skausmas ar kitas diskomfortas. Operacijos metu naudojami stiprūs nuskausminamieji akių lašai, kurie panaikina bet kokio prisilietimo jausmą ir akis paverčia nejautriomis. Pati operacija trunka vos 10 min., kurios prabėga tarsi viena akimirka. Ilgiausiai trunka pooperacinis laikotarpis, kurio metu gali būti jaučiamas akių sudirgimas ir tarsi smėlio akyse jausmas. Šis jausmas po operacijos tęsiasi nuo 12 iki 48 valandų, priklausomai nuo naudojamo operacijos metodo. Pilnavertis regėjimas dažniausiai atsistato per 24 h, tačiau priežiūra specialias akių lašais reikalinga beveik visą mėnesį, priklausomai nuo paciento savijautos. Grįžti į darbą ar sėsti prie automobilio vairo dažniausiai rekomenduojama ir leidžiama tik po 3 dienų, todėl operacijos laiką reikia susiplanuoti iš anksto.

 

Taigi, jei kenčiate nuo trumparegystės ar toliaregystės bei pabodo nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, tai tokiu atveju rekomenduojama apsvarstyti regos korekcijos lazeriu galimybę. Ilgą laiką pritaikanti procedūra ištobulinta ir užtikrina operacijos pasisekimą bei paciento gerą savijautą. Norint gauti išsamią informaciją bei konkretų gydymo metodą, reikalinga oftalmologo konsultacija Vilniuje, kurios metu ištiriamos akys, aptariami galimi gydymo metodai bei atliekamos operacijos.