7 klausimai apie BCAA amino rūgštis

Geros amino rūgštys gali padėti Jūsų organizmui kur kas tinkamiau funkcionuoti ne tik sporto metu, tačiau ir kiekvieną dieną. Juk šiais laikais daugelis mažai dėmesio skiria mitybai, tad papildomi vitaminai bei papildai – naudingi ir reikalingi.

Sportuojantiems būtini BCAA papildai sportui, kurie gali padėti ne tik greičiau pasiekti norimas formas, tačiau taip pat ir geriau jaustis. Svarbiausia – saikingai vartoti ir tuo pačiu pasitarti su treneriu dėl tinkamiausių papildų pasirinkimo.

 1.     Kuo BCAA naudingas sporte?

Tai rūgštis, kuri padeda:

 • Apsaugoti raumenis;
 • Didinti liesą masę;
 • Mažinti riebalinį sluoksnį;
 • Įgauti daugiau energijos;
 • Slopinamas metabolizmas;
 • Skatinamas insulino išsiskyrimas;
 • Ir t.t.

 

 1.     Kada reikalingas BCAA vartojimas?

Žinoma, tuomet, kai norima pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Jeigu asmuo po sporto jaučia nuovargį raumenyse – jam reikalingi papildai, kurie gali padėti geriau jaustis. Žinoma, būtinas saikingas ir normuotas naudojimas.

 1.     Kokiomis dozėmis vartoti?

Optimalia doze laikoma nuo 4 iki 8 gramų per parą. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus. Kinta ne tik žmogaus organizmas, tačiau taip pat  ir poreikiai. Kol vieni nori tik daugiau energijos, tuo tarpu kiti siekia geresnių kūno rengybos rezultatų.

 1.     Su kuo BCAA gali būti kartu vartojamas?

Žinoma, pirmiausia su geru maistu, kuris užtikrina, kad žmogus gerai jausis. Taip pat papildomai jį galima miksuoti su proteino kokteiliais, angliavandenių mišiniais, kreatino papildais ir t.t.

 1.     Gamintojo mišiniai ar atskiras BCAA?

Kiekvienas sportininkas renkasi jam labiausiai tinkamą alternatyvą, tačiau daugeliui kur kas paprasčiau rinktis paruoštus mišinius. Tiesa, tiems, kurie siekia didesnių rezultatų – dažniausiai siūloma naudoti gryną BCAA.

 1.     Kokiu pavidalu papildą rinktis?

O BCAA tikrai gali būti pateikiamas labai skirtingu pavidalu. Nuo miltelių iki skysčio bei tablečių. Šiuo atveju kiekvienas renkasi tai, kas jam atrodo labiausiai tinkama. Tiesiog žiūrėkite, kad priemaišų būtų kuo mažiau.

 1.     Kur pirkti papildus?

Svarbiausia rinktis patikimas prekybos vietas, tokias kaip internetinė maisto papildų parduotuvė: https://www.ponasbicepsas.lt/maisto-papildai/papildai/aminorugstys/bcaa-papildai/, kurioje ne tik platus papildų pasirinkimas, tačiau ir nemokamos konsultacijos renkantis labiausiai tinkamus.