Geriausias šampūnas pagal plaukų tipą: kaip pasirinkti?

Sunku būtų paneigti faktą, jog šampūnas yra kone svarbiausia plaukų priežiūros priemonė, todėl jo pasirinkimui visuomet reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Tam, kad pavyktų pasiekti geriausių rezultatų, ypatingai svarbu atsižvelgti į savo plaukų, o tiksliau – į galvos odos tipą, kadangi kiekvieno iš jų poreikiai pakankamai ženkliai skiriasi. Išskyrėme pagrindinius jų tipus ir aptarėme labiausiai jiems tinkančius šampūnus.

Normalūs plaukai

Jei galvos odoje įprastai nėra pleiskanų, per didelio sausumo ar, priešingai, riebalų nusėdimo, Jums pasisekė – plaukų priežiūrai nereikia skirti daugybės laiko, tad ir šampūno pasirinkimas nebus komplikuotas. Jums tinka praktiškai bet kuri priemonė, tačiau jeigu, pavyzdžiui, dažote plaukus, norite jiems suteikti daugiau drėgmės ar kitų savybių, turėtumėte ieškoti šias funkcijas atliekančių produktų. Tačiau iš esmės tai priklauso nuo Jūsų asmeninių norų.

Riebaluotis linkę plaukai

Tais atvejais, kai galvos oda yra riebesnė ir plaukus reikia plauti praktiškai kasdien, ypač rekomenduotina vengti drėkinančių, maitinančių ar garbanotiems plaukams skirtų produktų, kadangi papildoma drėgmė Jums tikrai nėra reikalinga. Geriausiai šiuo atveju tinka nedrėkinančios formulės ir šampūnai, kurie didina apimtį, stiprina plaukus ar juos balansuoja. Saikingai (ne kiekvieno plovimo metu) rekomenduojama naudoti giliai valančias priemones – jos gali būti naudingos, tačiau jei persistengsite, oda gali išsausėti ar sudirgti, tad reikėtų stebėti situaciją. Turint tokio tipo galvos odą, rekomenduojama saikingai naudoti ir kondicionierių: netepkite jo ant šaknų ir naudokite tik ties plaukų viduriu ir jų galiukais.

Sausi plaukai

Jei Jūsų galvos oda yra sausa, linkusi pleiskanoti ir niežtėti, netinkamas šampūno pasirinkimas gali dar labiau sustiprinti Jūsų bėdas. Iš esmės Jums reikėtų vengti tų šampūnų, kurie yra rekomenduojami riebiai galvos odai: stiprinančios ir apimties suteikiančios priemonės tik dar labiau išsausins Jūsiškę. Taip pat reikėtų gerai susipažinti su produktų sudėtimis ir patikrinti, ar jose nėra sulfatų, kurie ženkliai prisideda prie odos ir plaukų išsausėjimo. Tačiau Jums puikiai tiks drėkinantys, maitinantys ar glotnumo suteikiantys produktai.

Kiti plaukų tipai

Nors skirstant pagal galvos odos būklę, išskiriami trys aukščiau minėti tipai, atsižvelgiant į mūsų poreikius ir kamuojančias problemas, tokių tipų galima išskirti ir daugiau. Pavyzdžiui, dažytiems plaukams reikalingas papildomas maitinimas, drėkinimas ir spalvos apsauga, o garbanotus norisi lengviau iššukuoti, o kartais ir paprasčiau ištiesinti. Paprasčiausia šiuo atveju atsižvelgti į produkto atliekamas funkcijas ir pagalvoti, ar jos sutampa su Jūsų norais. Mėgstantys aukštą kokybę, dažnai susižavi L‘Oreal Professionnel serijos produktais – ji pritaikyta reikliems grožio specialistams, tačiau net ir namų sąlygomis galima pasirūpinti nepriekaištinga plaukų būkle.

Įvertinę savo plaukų poreikius, turėtumėte lengvai surasti ne vieną jiems tinkančią priežiūros priemonę. Pirkėjų visuomet labai palankiai vertinami geru kainos ir kokybės santykiu garsėjantys L‘Oreal šampūnai – platus jų pasirinkimas yra pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.