Kaip išsirinkti kokį gimnastikos kamuolį pirkti?

Gimnastikos kamuoliai turi iš tiesų nemažai privalumų: jie padeda stiprinti raumenis, gerina laikyseną, padeda išvengti nugaros skausmų, ir t.t. Prekybos vietose siūlomų gimnastikos kamuolių pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad nieko keisto, kad neretai kyla klausimas, kaip išsirinkti patį tinkamiausią. Jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais, rasti tinkamiausius pasirinkimus galėsite gerokai paprasčiau.

Kokio dydžio gimnastikos kamuolį pasirinkti?

  • Jei jūsų ūgis mažesnis nei 155 cm, pirkite 45 cm skersmens kamuolį;
  • 155–170 cm ūgio žmonėms labiausiai tiks 55 cm skersmens gimnastikos kamuolys;
  • 173–185 cm ūgio žmonės turėtų įsigyti 65 cm skersmens kamuolį;
  • Jei jūsų ūgis didesnis nei 188 cm, rinkitės 75 cm skersmens kamuolį.

Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį?

Renkantis gimnastikos kamuolį taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kaip jį galėsite pripūsti, įvertinkite, kokios medžiagos buvo naudojamos kamuolio gamyboje (patvariausiomis gimnastikos kamuolio medžiagomis įvardijamas lateksas ir PVC), pasidomėkite, kokias maksimalias apkrovas gali atlaikyti kamuolys (kai kurie gimnastikos kamuoliai atlaiko net iki 300 kg svorį). Žinoma, taip pat atsižvelkite ir į gimnastikos kamuolio spalvą ir dizainą: jei šis sporto įrenginys jums patiks, tikėtina, kad ant jo mankštinsitės pakankamai dažnai.

Nuo ko pradėti mankštą?

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo elementaraus sėdėjimo ant kamuolio. Gali užtrukti, kol išmoksite išlaikyti pusiausvyrą, todėl pirmomis dienomis rekomenduojama ant kamuolio pasėdėti po 30 minučių. Vėliau galima bandyti ant kamuolio atsigulti ir šiek tiek išriesti kūną, spyruokliuoti sėdint ant kamuolio, mokytis taisyklingai kelti svorius, ir t.t.Jei svarstote įsigyti gimnastikos kamuolį, didelį tokios produkcijos pasirinkimą galėsite rasite čia, o tuomet, jei kiltų klausimų, koks gimnastikos kamuolys labiausiai tiks būtent jums, galėsite pasitarti su specialistais.