Kaip šaldyti daržoves žiemai neprarandant visų jų gerųjų medžiagų?

Jeigu auginate įvairias daržoves, tai tokiu atveju, verta jų ir užsišaldyti. Jau netrukus aptarsime priežastis, kodėl verta šaldyti savo pačių užaugintas daržoves, o vėliau aptarsime, kaip tai reikėtų daryti, kad jos neprarastų savo gerųjų savybių. 

Kodėl verta šaldyti daržoves?

Šaldyti daržoves yra verta dėl daugybės įvairių priežasčių. Visų pirma, verta akcentuoti, kad būtent šiomis daržovėmis, atėjus rudeniui ar žiemai, savo ruošiamus patiekalus galėsite papildyti būtent jomis, taip suteikdami dar daugiau skonio bei aromato. Tačiau ir tai – dar ne viskas; taip pat svarbu  akcentuoti, kad šios daržovės turės labai daug vitaminų ir mineralų, o tai yra žiemą ypač svarbu. Bet ir tai dar ne viskas; taip pat reikia pasakyti, kad pasirinkę naudoti šaldytas daržoves, jūs sutaupysite labai daug laiko, nes jos jau bus paruoštos vartojimui. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu priminti, kad sutaupysite ir pinigų, kadangi jums nebeteks mokėti už daržoves iš prekybos centro.

Kaip tai daryti, kad daržovės neprarastų savo gerųjų savybių?

Na, o dabar pats metas pakalbėti apie tai, kaip turėtumėte elgtis, kad jūsų daržovės nerastų geriausių savo savybių. Viskas labai paprasta – tiesiog nuplaukite daržovėmis, leiskite joms nudžiūti, o vėliau supjaustykite norimo dydžio kubeliais ar kitos formos gabalėliais ir sudėkite į specialius, būtent šaldymui skirtus maišelius. Galite rinktis vienos rūšies daržoves arba ruošti jų rinkinius. Na, štai ir viskas jūs jau turite paruoštas šaldytas daržoves, kurios tikrai nepraras savo naudingų medžiagų. Tiesa, labai svarbu ir tai, per kiek laiko jas įsivartosite. Bus geriausia, jei taip paruoštas daržoves suvartosite per metus laiko. Daugiau informacijos rasite https://darzininkyste.lt/category/darzoves/.