Kas yra giluminis masažas?

Giluminis masažas, dažnai vadinamas giliųjų audinių masažu, – tai technika, kurios metu dėmesys sutelkiamas į gilesnius kūno raumenų ir jungiamojo audinio sluoksnius. Skirtingai nuo tradicinio masažo, kurio metu taikomas švelnus spaudimas siekiant atsipalaiduoti, giluminio masažo metu naudojamas intensyvesnis, labiau koncentruotas spaudimas, kad būtų pašalinta lėtinė raumenų įtampa ir mazgai. Ši masažo terapijos forma skirta pasiekti giliąsias storųjų raumenų dalis, ypač atskiras raumenų skaidulas.

Gilaus masažo technikos

Giluminio masažo technikos apima lėtus, apgalvotus judesius, kai spaudimas daromas pirštų galiukais, kumščiais, plaštakomis, alkūnėmis ir dilbiais. Šiais judesiais siekiama suardyti raumenų, sausgyslių ir raiščių sąaugas – skausmingų, standžių audinių juostas. Gilaus masažo terapeutai taip pat gali naudoti tempimą ir judesius, kad padidintų raumenų ir sąnarių lankstumą ir judesių amplitudę.

Gilaus masažo nauda

Giluminis masažas turi daug privalumų, todėl yra populiarus pasirinkimas asmenims, ieškantiems palengvėjimo nuo įvairių fizinių negalavimų. Jis ypač veiksmingas malšinant skausmą dėl tokių ligų, kaip lėtinis nugaros skausmas, fibromialgija ir sporto traumos. Gerindamas kraujotaką pažeistose vietose, giluminis masažas padeda sumažinti uždegimą ir skatina gijimą. Be to, ši technika gali padėti sumažinti stresą, pagerinti miego kokybę ir sumažinti kraujospūdį, taip prisidedant prie bendros gerovės.

Kam gali būti naudingas giluminis masažas?

Giluminis masažas naudingas daugeliui žmonių, ypač tiems, kurie susiduria su lėtiniu skausmu ar raumenų ir jungiamojo audinio sustingimu. Sportininkai dažnai kreipiasi į giluminį masažą, norėdami atsigauti po intensyvių treniruočių ar traumų ir pagerinti savo rezultatus palaikydami raumenų sveikatą. Jis taip pat tinka žmonėms, turintiems pasikartojančių įtampos traumų, laikysenos sutrikimų ar atsigaunantiems po operacijos, nes padeda reabilitacijos procese.

Ką reikėtų apsvarstyti prieš atliekant giluminį masažą

Nors giluminis masažas teikia daug naudos, prieš atliekant šią terapiją svarbu apsvarstyti kai kuriuos veiksnius. Asmenys, sergantys tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, osteoporoze, giliųjų venų tromboze ar odos infekcijomis, prieš atlikdami giluminį masažą turėtų pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu. Taip pat normalu, kad po gilaus masažo seanso jaučiamas tam tikras skausmas, tačiau jis paprastai išnyksta per dieną ar dvi.

Išvada

Giluminis masažas – tai gydomoji technika, kuri neapsiriboja paviršiumi, bet veikia giliuosius raumenų ir audinių sluoksnius. Tai veiksminga lėtinio skausmo, raumenų įtampos ir daugybės kitų fizinių problemų gydymo priemonė. Įtraukę giluminį masažą į savo sveikatingumo rutiną, galėsite mėgautis daugybe jo teikiamos naudos sveikatai, įskaitant geresnį judrumą, mažesnį skausmą ir geresnę bendrą savijautą. Nesvarbu, ar esate sportininkas, siekiantis pagerinti atsigavimo laiką, ar žmogus, kovojantis su lėtiniu skausmu, giluminis masažas gali suteikti palengvėjimą ir pagydymą, kurio ieškote.