Kodėl svarbu skirti deramą dėmesį raumenų atstatymui po sporto?

Geriausio treniruočių plano sudarymas sportuojančiam žmogui užtrunka šiek tiek laiko. Turite atsižvelgti į jų tikslus, fizinį pasirengimą, pratimų tinkamumą ir dar daugiau. Daugeliui žmonių treniruočių planas yra tik pratimų serija, skirta padėti numesti svorio ar auginti raumenų masę. Jie nesuvokia, kad pratimai yra išdėstyti taip, kad leistų tinkamai atsigauti raumenims.

Raumenų atkūrimo svarba

Neabejotinai atsigavimas po treniruotės yra toks pat svarbus kaip ir pačios treniruotės. Kiekvieną kartą, kai raumenims duodate daugiau krūvio nei esate įpratę, raumeniniame audinyje atsiranda nedideli audinių plyšimai. Būtent šių plyšimų padarytos žalos atstatymas skatina raumenų atsigavimą ir augimą.

Jei raumenims neleidžiama atsigauti, raumenų masė tikrai nepadidės. Taip pat, galite pastebėti sumažėjusią raumenų jėgą. Dėl to sunku ištverti treniruotes. 

Skiriant pakankamai laiko raumenų atstatymui, taip pat sumažėja traumų rizika. 

Pavyzdžiui, pervargimo traumos dažniau pasitaiko tinklinyje nei futbole ar krepšinyje. Be to, moterys krepšininkės beveik keturis kartus dažniau nei vyrai patiria traumas dėl per didelio krūvio. Skiriant pakankamai laiko raumenims atsigauti, jūs ne tik išvengiate žalos raumenų audiniams, bet iš dalies skatinate raumenų masės augimą.

Nors pertrauka suteikia raumenų audiniams laiko sugyti, gali padėti tam tikri treniruotėms skirti papildai. Kokią naudą jums teikia šie papildai? Jie gali išgydyti raumenų audinių pažeidimus, tiksliau – atstatyti raumenis po įtemptos treniruotės, ir sumažinti patiriamą raumenų skausmą.

Papildų nauda, esant raumenų pažeidimams ir skausmui

Kai kurie papildai raumenų atsistatymui po treniruotės veikia palaikydami arba stiprindami raumenų baltymų sintezę. Baltymų sintezė reiškia procesą, kurį raumenų ląstelės naudoja, kad pagamintų daugiau baltymų. Baltymai yra raumenų statybinė medžiaga. 

Kiti papildai raumenų atstatymui padeda atstatyti raumenis taip, kad sumažintų raumenų skausmą. Raumenų skausmai yra gana dažni naujai iškeptiems sportininkams. Tai taip pat įprasta tiems, kurie savo jėgos treniruočių rutiną, kitaip tariant, pratimus ėmėsi sunkinti. Skausmas, atsirandantis greitai po treniruotės, dažnai atsiranda dėl pieno rūgšties kaupimosi. Tada atsiranda uždelstas raumenų skausmas arba DOMS, kuris trunka ilgiau.

Kai kurie papildai palengvina abiejų tipų raumenų skausmą. Kai kurie veikia padėdami organizmui greičiau atsikratyti pieno rūgšties. Tai naudinga, esant ūminiam raumenų skausmui. Kiti padeda pagreitinti raumenų audinių atkūrimo procesą. 

Kai kurie papildai, vartojami po sunkių treniruočių, padeda sumažinti raumenų nuovargį. Jie suteikia raumenų ląstelėms energijos, kurios joms reikia, kol atsigauna. Kai kurie papildai netgi padeda atsigauti po traumų.