Riedučiai prieš dviračius: kuris sportas atneš geresnius rezultatus?

Po truputį šylantys orai vis dažniau leidžia sporto salę iškeisti į treniruotes gryname ore – tam, kad jos būtų dar efektyvesnės, daugelis pasitelkia papildomą sporto įrangą, pavyzdžiui, dviračius ar riedučius. Tačiau neretai iškyla klausimas, kuris iš šių laisvalaikio praleidimo būdų gali padėti pasiekti efektyvesnių rezultatų – į jį atsakyti bus paprasčiau, jei iš arčiau susipažinsite su jų teikiamais privalumais.

Kalorijų deginimas

Jei siekiate atsikratyti papildomų kilogramų, šis aspektas Jums turėtų būti aktualiausias. Visgi, šiuo klausimu būtų sudėtinga išskirti aiškų lyderį, kadangi skirtingi šaltiniai pateikia kiek kitokią informaciją apie sudeginamų kalorijų kiekį. Be to, tai priklauso ir nuo Jūsų treniruotės tempo: dviračiu važiuojant lėtai, sudegintų kalorijų skaičius bus mažesnis nei važinėjantis riedučiais, tačiau jei intensyvumą padidinsite, rezultatai taip pat pasikeis.

Treniruočių intensyvumas

Didesnis treniruotės tempas ne tik leidžia efektyviau kovoti su papildomais kilogramais, bet ir turi daugiau naudos širdžiai ir kraujagyslių sistemoms – šis aspektas iš dalies priklauso nuo Jūsų asmeninių įpročių ir sugebėjimų. Jei dviračiu važinėjatės nuo mažų dienų, o riedučiai iki šiol atrodo pakankamai bauginančiai, tikėtina, jog važiuodami dviračiu, išvystysite kur kas didesnį greitį ir taip pasieksite geresnių rezultatų. Tačiau jei riedučių niekuomet taip ir neišbandėte, galite maloniai nustebti atradę Jus motyvuojantį sportą – gausų jų pasirinkimą rasite čia: https://pigu.lt/lt/sportas-laisvalaikis-turizmas/dviraciai-rieduciai/rieduciai.

Raumenų stiprinimas

Jei sportuodami norite ne tik numesti svorio, bet ir sustiprinti raumenis, riedučiai šiuo klausimu bus geresnis pasirinkimas. Važiuojant dviračiu, labiausiai dirba sėdmenys ir šlaunys, tuo tarpu riedučiai įtraukia praktiškai visus viršutinius kojų raumenis, o taip pat – priverčia dirbti ir rankas bei pečius. Žinoma, dviračių sportas yra labai veiksmingas siekiant stiprinti kojų raumenis, tačiau jis retai kada minimas kaip efektyvi alternatyva viso kūno treniruotėms.

Treniravimosi sąlygos

Tam, kad pradėjus sportuoti greitai nepritrūktų motyvacijos, svarbu pagalvoti, kaip dažnai ir kaip patogiai galėsite tai daryti – kitaip tariant, turėtumėte įvertinti Jus supančią aplinką. Jei netoliese yra miško takelis, aukštas kalnas ar žvyrkelis, patogiau jausitės važinėdami dviračiu, tačiau jeigu teks važiuoti siauromis gatvelėmis, lengviau išlaviruosite naudodami riedučius.

Šie gaminiai vis dažniau pasirenkami kelionėms į darbą – jei ir Jūs planuojate tai daryti, vertėtų pagalvoti ir apie tai, kur juos laikysite. Riedučius visuomet galėsite saugiai pasidėti savo kabinete, tuo tarpu dviračiams prireiks specialios vietos: jei tokia yra, problemų šiuo atveju neturėtų iškilti.

Komfortas įveikiant ilgas distancijas

Nors riedučius patogiai galima pasiimti su savimi ir vežtis kartu net ir viešajame transporte, dviračiams jiems prilygti sunku. Su šiomis transporto priemonėmis galite įveikti net ir pačius ilgiausius maršrutus, aplankyti kitus miestus ar net šalis – taip ne tik pasportuosite, bet ir praplėsite akiratį bei turiningai praleisite laisvalaikį. Tiesa, apie būsimas veiklas pravartu pagalvoti dar prieš perkant naują dviratį, kadangi nuo to priklausys ir Jums tinkamas tipas – gausų jų asortimentą rasite pigu.lt.

Tiek dviračiai, tiek riedučiai turi savų privalumų, todėl sprendimas priklausys tik nuo Jūsų pačių užsidegimo. Jei labiau mėgstate važinėtis dviračiu, riedučių sportas tikrai nesuteiks daugiau naudos – priešingai, tikėtina, jog dažniau ieškosite pasiteisinimų, kodėl vėl ir vėl reikėtų praleisti treniruotę. Atraskite tai, kas labiausiai tinka Jums – tuomet net nepastebėsite, kaip su mėgstama veikla kartu ateis ir trokštami rezultatai! Dviračius ir riedučius gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.