Kokios yra programavimo kalbos?

Milijonai žmonių šiandien savo gyvenimo jau nebegali įsivaizduoti be IT siūlomų sprendimų. Na, o vienas dalykų, kurį ypač sėkmingai turi išmanyti šios srities specialistai, kad galėtų mums pasiūlyti dar daugiau puikių IT sprendimų, yra programavimo kalbos. Daugelis iš mūsų net nesusimąstome, kokios yra programavimo kalbos. Taigi, būtent apie tai ir kviečiame sužinoti daugiau. Programavimo kalbų yra labai daug, tad aptarsime tik pačias svarbiausias.


• C # programavimo kalba – tai yra toks programavimo įrankis, kuris orientuotas į objektą. Jį, dar 1998 – 2001 metais sukūrė Microsoft inžinierių grupė. Šios kalbos žinios leidžia sukurti itin veiksmingas darbalaukio bei mobiliųjų įrenginių programas. Šios programos jau yra pamėgtos bei naudojamos ir milijonų vartotojų visame pasaulyje.


• Ruby – ši programavimo kalba buvo sukurta japono Yukihiro Matsumoto, dar 1995 metais, tačiau pradėta naudoti tik 2003 metais. Šios programavimo kalbos tikslas yra kurti labai galingus kodus ir užtikrinti, kad tai būtų galima padaryti per trumpą laiko tarpą. Programuotojai šią programavimo kalbą vertina kaip itin parankią.


• C++ – tai yra bendro paskirties programavimo kalba, yra buvo sukurta dar 1983 metais. Ši programavimo kalba yra naudojama operacinių sistemų kūrimui. Taip pat puikiai tinka ir filmų kūrimui.
• Node.js – ši programavimo kalba buvo sukurta palyginti labai vėlai, 2009 metais. Tai yra daugialypės platformos atvirojo kodo aplinka Šia programavimo kalba galima kurti JavaScript kalba parašytas serverio programas.


• React – dar viena, palyginti vėlai sukurta programavimo kalba (2013 metais). Ji yra naudojama interneto programų grafinėms sąsajoms sukurti.


Tai – tik nedidelė programavimo kalbų dalis. Kuo jų daugiau, tuo geriau – tuo įspūdingesniais IT sprendimais galėsime džiaugtis.


Dar daugiau įdomių faktų sužinosite, jei apsilankysite https://verslosritys.lt/category/it-verslas/.