Kam reikalingas pulsoksimetras?

Nė kiek „neperspaudžiama“ sakant, jog sveikata yra brangiausias žmogaus turtas, tiesa? Galime džiaugtis, jog šiandieninės technologijos ir sparčiai į priekį žengianti medicina vis pažeria naujovių, prietaisų, leidžiančių žmonėms kur kas lengviau pasirūpinti savo sveikata, gera savijauta, sekti simptomus, identifikuoti negalavimus ir pan. Vienas iš tokių informatyvių ir labai svarbių prietaisų yra pulsoksimetras.

Kas yra pulsoksimetras?

Galbūt kai kurie pirmą kartą išgirdo šį pavadinimą, todėl paaiškiname, jog pulsoksimetru vadinamas prietaisas, maunamas ant piršto ir parodantis arterinio kraujo deguonies įsisotinimą. Kalbant paprasčiau, jis išmatuoja kraujyje esantį deguonies lygį. Tai labai reikšmingas rodiklis, nes deguonis – daugelis žinome – yra reikalingas visoms organizmo funkcijoms.

Normalus deguonies lygis kraujyje yra 95–99 proc., o žemiau 95 proc. ribos esantis rodiklis jau yra signalas skubiam apsilankymui pas gydytoją.

Kokia pulsoksimetro nauda?

Daugelis žino tokius prietaisus kaip kraujo spaudimo matuoklis, pulso matuoklis, tačiau neretam kyla klausimas, o kam reikalingas pulsoksimetras. Tiesa, dėl pavadinimo daugelis mano, jog šis prietaisas skirtas matuoti pulsą. Iš dalies tai tiesa – pulsoksimetras parodys ir šį rodiklį.

Sergant tam tikromis ligomis labai svarbu sekti ir fiksuoti deguonies kiekį kraujyje. Pavyzdžiui, deguonies stoka gali atsirasti dėl kai kurių plaučių ligų, miego apnėjos, per kvėpavimo takus įkvėptų cheminių medžiagų, alerginių reakcijų ar kt. Deguonies lygio kraujyje sekimas ir kontrolė gali paskatinti laiku kreiptis į medikus, mat ne visuomet sergantieji iškart pajaučia simptomus. O vėliau juos pajutus būklė jau gali būti kur kas sudėtingesnė. Be pulsoksimetro sekti deguonies kiekį kraujyje būtų sudėtinga, tiksliau – namų sąlygomis tai nepavyktų.

Apibendrindami galėtume tiesiog pasakyti, jog be deguonies organizmas negalėtų tinkamai atlikti daugelio savo funkcijų, mat negalėtų įsisavinti gyvybiškai svarbių medžiagų. Štai kodėl svarbu sekti minėtą rodiklį naudojantis pulsoksimetru.

Kartais nerimaujama, ar pavyks prietaisu naudotis. Taigi šiame kontekste verta akcentuoti itin nesudėtingą prietaiso veikimą ir labai paprastą naudojimąsi. Jums tereikės prietaisą užsidėti ant piršto, o visą likusį darbą aparačiukas atliks už Jus.

Kiek kainuoja pulsoksimetras?

Sakysite, toks svarbus prietaisas, greičiausiai nemažai kainuoja? Tuomet maloniai nustebsite, nes pulsoksimetro kaina tikrai nebus didelė. El. parduotuvėje https://biomed.lt/lt/130-pulsoksimetrai kokybiškų prietaisų kainos startuoja vos nuo trijų dešimčių eurų, o brangiausi kainuoja apie 90 eurų. Jei pulsoksimetro neprireikė staiga, verta šiek tiek luktelėti, kol jiems bus taikoma akcija – nuolaidos yra puiki proga sutaupyti ir įsigyti puikios kokybės, patikimo gamintojo, patvarų ir sklandžiai veiksiantį pulsoksimetrą.