Ką reikia žinoti apie dantų priežiūrą atostogų metu?

Ne paslaptis, kad atosotgų daugelis iš mūsų laukiame net visus metus, tad, nieko keista, kad joms prasidėjus, stačia galva pneriame į jų teikiamus malonumus. Ir tai yra iš tiesų puiku, tačiau netgi ir tuomet nereikėtų visiškai atsipalaiduoti, kadangi jūs turite atsakingai rūpintis savo sveikata. Na, o jūsų dantys taip pat yra ne išimtis: jais irgi reikia rūpintis atsakingai. Taigi, belieka tik pridurti, kad dėmesys jiems yra būtinas, o netrukus pasidalinsime itin svarbiomis įžvalgos, kaip prižiūrėti juos per atostogas. 

Atsakingas meniu

Ne paslaptis, kad būtent maistas yra tiesiogiai susijęs su mūsų dantų būkle. Jeigu valgysime daug nesveiko ir saldaus maisto, tai netruksime sulaukti ir dantų problemų. Taip pat negalima pamiršti, kad būtent atostogų metu dauguma žmonių nusprendžia savęs neberiboti ir valgyti tai, kas patinka. Būtent dėl šios priežasties atostogų meniu neretai atsiranda saldainiai, pyragaičiai, ledai, saldūs gėrimai. Belieka tik pridurti, kad visa tai gali pakenkti jūsų dantis, todėl, jei norite juos išsaugoti puikios būklės, atsakingai formuokite atostogų meniu. Gera žinia ta, kad tai padaryti nėra taip jau ir sunku, kadangi yra daugybė ganiių, kuriuos galite valgyti, kiek tik širdis geidžia ir nepakenkti savo dantims. Tai – saldumynai, kuriuose nėra cukraus; o taip pat – įvairios daržovės, iš kurių galia paruošti daug skanių užkandžių.

Valymui skirkite tiek pat laiko

Kaip žinia, norint užtikrinti puikią dantų būklę, juos reikėtų valyti bent du kartus per dieną ir ne trumpiau nei 3 minutes. Visgi, taip pat svarbu nepamiršti, kad būtent atostogų metu daugelis neatsispiria pagundai dantų valymui skirti šiek tiek mažiau  laiko. Jeigu taip pat elgsitės vos vieną dieną, žinoma, nieko blogo nenutiks, tačiau tai toks įprotis tęsis bent kelis mėnesius, galite sulaukti ir neigiamų pasekmių. Taigi, kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau pradėti pramogų kupiną dar vieną atostogų dieną, nedarykite to, kol tinkamai nepasirūpiniste savo dantimis. Taigi, būkite atsakingi ir tinakami rūpinkitės savo dantimis. Na, o estetinis plombavimas yra viena tų procedūrų, kuri ypač tiks, jei pastebii tam tikri dantų pažeidimai. Daugiau info https://www.pilene.lt/paslaugos/estetinis-plombavimas.