TOP 3 veiksmai, kurie padės prailginti išmaniojo telefono baterijos veikimo laiką

Išmanusis telefonas yra viena iš kasdienių priemonių, be kurios šiai dienai būtų sunku kažką padaryti. Jame telpa ne tik laisvalaikis, bet ir darbiniai reikalai, todėl labai svarbu, kad įrenginys puikiai ir efektyviai veiktų. Tiesa, pasitaiko tokių atvejų, kai pamirštate įkrauti išmanųjį telefoną arba šis turi savybę greitai išsikrauti – ką daryti? Jeigu jus nuolat erzina, kad jūsų išmanusis telefonas yra linkęs gana greitai išsikrauti, tuomet turite žinoti, jog yra būdų, kurie padeda įveikti šią problemą. 

Atkreipkite dėmesį, kur daugiausiai išeikvojate energijos

„Android“ ir „iOS“ operacinės sistemos turi išties naudingą funkciją, kuri leidžia stebėti, kurios programos sunaudoja daugiausiai jūsų įrenginio energijos.
Ją „Android“ telefonuose galite pasiekti paspaudžiant: NustatymaiBaterijos naudojimas. „iOS“ išmaniuosiuose telefonuose spauskite: SettingsBattery. Duomenys apie sunaudojamą energiją yra pateikiami grafiškai bei procentine išraiška, todėl ją galima aiškiai matyti, kas ir kiek sunaudoja išmaniojo energijos. Rekomenduojama uždaryti tas programėles, kurių nenaudojate, nes jos irgi eikvoja jūsų išmaniojo telefono bateriją (net jeigu nėra naudojamos).
Taip pat pasitaiko atvejų, kai tam tikros programėlės sunaudoja itin daug įrenginio energijos. Tai reiškia, kad vėluojate įsidiegti šios programos atnaujinimą arba ji yra kenkėjiška.

Neleiskite telefonui patirti nepalankių temperatūros sąlygų

Išmaniaisiais įrenginiais rekomenduojama naudotis tik tada, kaip aplinkoje vyrauja 0°C – 35°C laipsnių temperatūra. Labai siūloma išmaniuoju nesinaudoti esant labai žemai temperatūrai, nes dėl šalčio telefonas gali labai greitai išsikrauti bei išsijungti. Tiesa, kenksminga ir didžiulė kaitra, nes ji gali padaryti ilgalaikę žalą baterijai (ar net ją išdeginti). Vertėtų vengti ir staigių temperatūros pokyčių: vėstant orams, iš namų temperatūros atsidūrus laiko temperatūroje – gali turėti nemažai įtakos išmaniojo telefono veikimo laikui. Šie staigūs pokyčiai sudaro terpę atsirasti drėgmei, kuri gali patekti į įrenginio vidų bei pakenkti jo dalims. Dėl to ir siūloma nesinešti išmaniųjų įrenginių į baseinus ir pirtis (net jeigu jūsų išmanusis yra atsparus drėgmei), nes didžiulis temperatūros pokytis, turi įtakos jų veikimui. 

Taisyklingas įkrovimas

Kitas labai svarbus aspektas, kuris padeda palaikyti baterijos ilgaamžiškumą – teisingas įrenginio įkrovimas. Tai reiškia, kad tiek nuolatinis laikymas įkrovime (kai yra pasiekiama 100 procentų), tiek visiškas baterijos iškrovimas – trumpina baterijos veikimo laiką. Geriausia palaikyti baterijos įkrovimo lygį: 20 – 80 procentų. Reguliariai kraunant išmanųjį telefoną, sulėtinsite baterijos nusidėvėjimą bei įrenginys jums tarnaus žymiai ilgesnį laiką. Svarbu pabrėžti ir tai, kad kiekvienas išmanusis telefonas turi savo maksimalų įkrovimo ciklą, kuris svyruoja nuo 300 iki 500 (kuo daugiau ciklų įvyksta, tuo dėvisi baterija). Tai reiškia, kad jeigu jūsų išmanusis telefonas yra pasiekęs 70 procentų ir norint jį įkrauti – geriau to nedarykite. Geriau įsigykite išorinę bateriją, kurią galėsite visur su savimi nešiotis.

“Power bank’ai”

Visgi jeigu telefonas yra naudojamas labai dažnai ir tiesiog dėl naudojimo baterija išsenka greitai, siūlytume apsvarstyti išorinės baterijos (dar kitaip vadinamos power bank’u) įsigijimą. Jis padės nuolat palaikyti savo įrenginį įkrautą. Dar daugiau naudingų priedų savo mobiliajam telefonui galite įsigyti čia.