Po truputį Lietuvoje atsiranda nauja būtina prekė, be kurios jau negalime įsivaizduoti gyvenimo. Tai yra asmeninė transporto priemonė. Automobilis padeda greičiau nuvykti iš taško A į tašką B ir būti nepriklausomiems nuo viešojo transporto ar draugų geranoriškumo. Todėl vis daugėjant pigių automobilio ir lengvėjant jų įsigijimui kiekvienas gali sau leisti turėti transporto priemonę.
Tačiau didesnis automobilių kiekis Lietuvos keliuose taip pat reiškia ir didesnes spūstis, bei užgrūstus gyvenamųjų namų kiemus. Dėl šios priežasties daugėja eismo įvykių keliuose ir nepatenkintų kaimynų kai jų automobilis yra užstatomas ir taip ribojama jų laisvė judėti.
Kaip nustatyti automobilio savininką ?
Iškilus įvairiems nesusipratimams norima išsiaiškinti kieno tai transporto priemonė ir pasirūpinti jos greitu pašalinimu. Tačiau Lietuvoje to padaryti žinant tik transporto priemonės valstybinį numerį neįmanoma. Taip yra dėl griežtų asmeninės informacijos apsaugos įstatymų. Vienintelis legalus ir patikimas būdas yra kviesti policiją, kuri efektyviai nustato ir randa savininką.
Visgi nors policija ir dirba efektyviai nustatydami automobilio savininką, tai gali užtrukti. Policija iškvietimus dėlioja pagal skubos ir svarbos lygį. Jei niekas nenukentėjo ir jums negresia pavojus, gali tekti kantriai luktelti kol atvyks pareigūnai. Pasitaiko, kad policininkai siekdami efektyvesnio laiko panaudojimo sprendžia užstatymo problemas nė neatvykę. Tiesiog susisiekia su automobilio savininku ir prašo patraukti savo transporto priemonę.
Kokią informaciją slepia automobilio numeriai?
Automobilio valstybinis numeris labiausiai gali pasitarnauti prieš perkant transporto priemonę. Išsirinkus automobilį ir žinant tik jo valstybinį numerį galima išsiaiškinti ar jis nėra ieškomas ir ar nėra vogtas bei rasti techninės apžiūros istoriją.
Tačiau jei žinomas dar ir VIN numeris arba registracijos liudijimo numeris, galima sužinoti techninės apžiūros informaciją bei automobilio draudimo informaciją.