Kaip pasirūpinti miegamojo apšvietimu?

Ar jums taip pat patinka prieš miegą atsidaryti ir perskaityti mėgstamą knygą šiltoje lovoje? Na, bent jau mums tai labai, o ir tinkamas apšvietimas mūsų skaitymo pomėgiui yra labai svarbus. Kad būtų lengviau skaityti, prie lovos turėtų būti apšvietimas. Tačiau pačiam kambariui reikia apšvietimo. Jei miegamasis yra didelis ir netgi reikia daugiau nei vieno šviesos šaltinio, kaip viską paruošti praktiškai ir stilingai?

Patarimai kaip pasirūpinti miegamojo apšvietimu, kad viskas atrodytų tinkamai ir stilingai

Prieš pradedant viską įrenginėti savo kambaryje, privalote pasirūpinti apšvietimu, nes juk neužteks šviesus, kuri sklis nuo televizoriaus ekrano. Patikėkite, apšvietimas yra itin svarbus dalykas, jei norite patogumo. Pirmiausia, reikia žinoti kambario dydį. Jeigu jis nedidelis – greičiausiai užteks vieno lubinio šviestuvo centre, kuris neužima daug erdvės, ir, priklausomai nuo pomėgių lovoje, reikės pasirūpinti praktišku staliniu šviestuvu iš abiejų lovos pusių. Net jeigu ir nemėgstate skaityti, pasirūpinti tokia šviesa yra svarbu – niekas nenori naktį vaikščiodamas susitrenkti kojos pirštų į spintelių kraštus ar lovos kojos. Ar apšviesti kambarį naktį tiktų ir lubinis šviestuvas? Tiktų, jeigu jums nerūpi ar žmogus, su kuriuo miegate, atsikels nuo to ar ne, nes lubinis ar pakabinamas apšvietimas yra gan ryškus ir naktį prikeltų daugelį snaudžiančių žmonių. 

Žinoma, kiekvieno žmogaus namai ir miegamasis skiriasi, dėl to automatiškai ir apšvietimas bus skirtingas

Gali atrodyti sunku išsirinkti apšvietimą, kuris būtent tiks jūsų namams, nes juk visi namai ir žmonės yra skirtingi, o pasirinkimas šviestuvams toks didelis. Tačiau nereikia pergyventi, šviestuvą namams ir miegamui kambariui išsirinkti tikrai nėra sunku. Kitas svarbus aspektas – jūsų miegamojo interjero dizainas. Klasikinio stiliaus kambariuose dominuoja elegantiški lubiniai ir pakabinami šviestuvai. Jie prideda prabangos ir lengvumo jausmą, bet tuo pačiu jie yra ir itin jaukūs ir praktiški, nes nuo jų dulkių valyti dulkes – paprasta, nes klasikiniai šviestuvai pasižymi savo stikliniu gaubtu, kurį yra itin lengva prižiūrėti. Tokiame miegamajame dominuoja kreminės ir baltos spalvos – tokios spalvos kambariai derinasi su gelsvais ar pilkšvais šviestuvais. Modernaus stiliaus miegamajame – naudojamos įvairios medžiagos – nuo matinio plieno iki spindinčio aliuminio ar stiklo. Šių šviestuvų formos – taip pat skirtingos – nuo kampuotų, lygių – urbanistinio dizaino, iki banguotų, lankstytų. Galbūt tai ir nėra itin praktiškos formos, bet atrodo stulbinančiai ir išskirtinai. Minimalistinio dizaino miegamajame tinka paprastų, lygių formų bei spalvų šviestuvai.

Minimalistams nerūpi pompastika – jiems svarbiausia praktiškumas ir tolygios interjero detalės. Dominuojančios spalvos – balta, pilka ir juoda – tokios pat spalvos rekomenduojamos ir apšvietimo detalėms. Minimalistiniai šviestuvai tinka ir kitokio stiliaus miegamajame – jie puikiai atrodo lofte, klasikinio dizaino ar vaiko kambaryje.