Kaip taupyti elektrą namuose?

Kiekvieno žmogaus kasdienis gyvenimas neatsiejamas nuo elektros vartojimo. Elektra gyventojams Lietuvoje yra ypač svarbi, nes be jos karantino metu negali vykti net virtualus darbas ar mokymai. Šiuo metu elektra naudojama ne tik namų apšvietimui, bet ir siekiant užtikrinti efektyvų įvairių išmaniųjų prietaisų veikimą. Vidutiniškai keturių asmenų šeima savo namuose naudojasi net trylika elektronikos prietaisų. Dėl pasaulinės pandemijos tapo įprasta dirbti iš namų, o tai paskatino dar didesnį elektros energijos suvartojimą. Išaugęs elektros suvartojimas daugelį gyventojų privertė ieškoti būdų kaip būtų galima taupyti elektrą namuose.

Elektros taupymo būdai

Yra daugybė būdų, kurie padeda sutaupyti elektros energiją namuose. Vienas iš lengviausių, bet dažnai pamirštamų elektros taupymo būdų yra nereikalingų prietaisų išjungimas. Dažnai pamirštame kambariuose išjungti šviesą, o tai gali žymiai prisidėti prie išaugusios kainos, kuria privalu sumokėti kiekvieną mėnesį. Puikus sprendimas, įprastas lemputes pakeisti LED lemputėmis, nes jos yra taupesnės ir tarnauja ilgau nei įprasto.

Senos elektros technikos atnaujinimas taip pat prisideda prie elektros energijos taupymo. Įrodyta, kad sena technika sunaudoja ženkliai daugiau elektros nei naujesni prietaisai, kurie veikia efektyviau ir taupiau. Ypač didelį kiekį elektros, žmonių namuose, sunaudoja skalbimo mašinos ir džiovyklės. Patariama drabužius skalbti kuo žemesnėje temperatūroje, nes didžioji dalis elektros yra sunaudojama būtent šildant vandenį skalbyklėje.

Didžiulį kiekį elektros energijos sunaudoja patalpų kondicionieriai. Karštos vasaros Lietuvos gyventojus paskatino nusipirkti patalpų vėsinimo prietaisus. Nepaisant to, kad kondicionierių įrengimas nėra pigus, daugelis susigundo juos įsigyti dėl lengvo ir paprasto naudojimo. Vis dėlto, nuolatinis patalpų vėsinimas šalto oro srove eikvoja daug elektros. Puiki alternatyva galėtų būti prie lubų tvirtinamo ventiliatoriaus įsigijimas. Jie veikia tyliau ir geba greitai atvėsinti patalpą sunaudodami trigubai mažiau elektros energijos.

Šaldytuvai dažnai slapčia naudoja didelį kiekį elektros energijos. Dažnai gyventojai pamiršta, kad bent kartą per metus derėtų atšildyti ne tik šaldytuvą, bet ir šaldymo kamerą. Didelis ledo kiekis apsunkina šaldytuvo veikimą, o tai verčia jį naudoti didesnį kiekį elektros energijos. Taip pat, patariama nuo stacionarių elektros prietaisų nuvalyti dulkes, nes dulkės gali apsunkinti įrenginio aušinimą, o taip yra sunaudojama daugiau energijos.

Ekologiška elektros energijos

Vienas iš būdų galinčių padėti sutaupyti elektros energiją namuose yra saulės energijos naudojimas. Galbūt per trumpą laiko tarpą nepavyks pilnai pereiti prie saulės energijos naudojimo, bet šiomis dienomis gausu įrenginių, kurie gali padėti gyventojams sumažinti kainą, kurie jie privalo mokėti už elektros energiją. Ignitis (https://markestro.lt/elektra/ignitis) yra viena pirmųjų šios elektros energijos tiekėjų Lietuvoje. Taip pat, vienas iš buitinių pavyzdžių yra plačiai paplitę įrenginių įkrovikliai, kurie energiją gauna būtent iš saulės. Šį inovatyvų įrenginį užtenka palikti lauke, o vėliau jo pagalba galima pilnai įkrauti net kelis skirtingus mobiliuosius prietaisus.