Mokymasis: ypač svarbu nepamiršti individualumo

Ne paslaptis, kad mokymasis yra svarbus visiems vaikams. Tačiau taip pat ne paslaptis ir tai, kad kiekvienas vaikas yra unikalus, todėl būtini individualūs sprendimai. Taigi, kokius dalykus mokymosi procese reikėtų vertinti bei rinktis individualiai?

Kai kalbame apie mokymąsi mokykloje, nesunku pastebėti, kad mokiniai neturi daug pasirinkimo laisvės – pamokų laikas ir trukmė yra griežtai ribojami. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad kiekvienas mokinys yra skatinamas mokytis ir savarankiškai. Belieka tik pridurti, kad, kai kalbame apie savarankišką mokymosi laiką, reikėtų nepamiršti individualumo – vieniems vaikams geriau sekasi mokytis iš ryto, kitiems – dieną, dar kitiems – vakare. 

Lygiai tas pasakytina ir apie pertraukas tarp mokymosi: jei mokykloje nėra galimybės rinktis pertraukų dažnumo bei trukmės, tai bent jau tuo atveju, kai kalbame apie savarankišką mokymąsi, būtų galima priimti individualius sprendimus. Taigi, belieka tik pridurti, kad kiekviena vaikas turėtų pats nuspręsti kaip dažnai ir kokios trukmės pertraukų jam reikia. 

Ne paslaptis ir tai, kad kiekvienas mokinys šiandien gali naudotis ir korepetitorių paslaugomis. Tačiau, ar šios paslaugos yra iš tiesų būtinos ir reikalingos? Kiekvienas vaikas – unikalus, tad ir mokymosi rezultatai – skirtingi, todėl ir šių paslaugų poreikį reikėtų spręsti individualiai. Na, o daugiau apie šias paslaugas galite sužinoti https://www.corepetitus.lt/

Tačiau ir tai  dar ne viskas: būtent specialistai siūlo tam tikrą užduočių atlikimo tvarką. Jie teigia, kad pirmiausia vaikas turėtų atlikti vidutinio sunkumo užduotis, vėliau pereiti prie sudėtingiausių, o pabaigai – turėtų būti paliekamos pačios lengviausios. Visgi, individualumo pamiršti taip pat nereikėtų, tad, jeigu vaikas išreiškia norą užduotis atlikti kitokia tvarka, nereikėtų to drausti. 

Taigi, kaip matyti, nesunku pastebėti, kad mokymosi procese yra labai daug svarbių dalykų, tačiau  individualumas – vienas jų. Būtent jis geriausiai leidžia pažinti žmogaus, šiuo atveju, mokinio, silpnąsias ir stipriausias puses, o, kai tai yra padaroma, atsiveria visos galimybės pasiekti pačių geriausių rezultatų. 

Taigi, nepamirškite individualumo šiame svarbiame procese, identifikuokite tai, kas yra vaikui svarbiausia, paisykite jo norų ir poreikių.