Visi tikrai esame girdėję apie viskozės audinį arba dėvime jį jau daug metų. Tai minkštas, patvarus ir vienas populiariausių tekstilės gaminių visame pasaulyje. Bet kiek daug mes iš tikrųjų žinome apie viskozės audinį? Čia pateiksime net septynis faktus, kuriuos seniai turėjote žinoti – ir tai apima kone viską: nuo kas yra viskozinis audinys iki jo istorijos ir viskozės gamybos.
1. Viskozė gali imituoti kone viską
Viskozės audiniai yra labai universalus audinio tipas, daugiausia dėl savo neįtikėtino gebėjimo imituoti kitus audinius. Dėl savo universalumo jis įgavo panašių savybių kaip šilkas, vata ir daugelis kitų medžiagų. Viskozė gali būti naudojama beveik bet kokio tipo drabužiams, nuo apatinių kelnaičių iki kerinčių vakarinių suknelių – visko, apie ką galite galvoti. Žinomas kaip regeneruotas, pusiau sintetinis tekstilės siūlas, viskozės audinys yra pagamintas iš celiuliozės, medvilnės drožlių arba medienos drožlių / plaušienos.
2. Viskozė nėra natūralus audinys, nepaisant natūralios kilmės
Kadangi pagrindinis viskozės „ingredientas“ yra medienos masė, galima teigti, kad tai natūralus audinys, tačiau šis supernatūralus ingredientas ištveria ilgą gamybos procesą, kol iš tikrųjų tampa nešiojamu audiniu. Taip, jis gaunamas iš natūralios medienos masės, tačiau apdirbtas tampa tirštu, medų primenančiu skysčiu, kuris vėliau nusėda į kietą formą. Taigi, viskozę galime laikyti „pusiau sintetiniu“ audiniu.
3. Viskozė turi daugiau įvairių savybių
Būtent dėl to viskozė yra labai populiarus pluoštas darbui. Ji yra universali, nes labai gerai dera su kitais pluoštais. Ji labai pralaidus orui, nesulaiko kūno šilumos ir yra gana lengva ant odos. Ji taip pat labai gerai sugeria, yra stipri ir tvirta, tuo pačiu jaučiasi labai glotni ir labai gerai dengia paviršius.
4. Viskozę pagaminti yra santykinai lengva
Dėl daugybės savybių ir lengvo gamybos proceso šis pluoštas yra populiarus visose pramonės šakose – ir ne tik drabužių kūrimui. Taip, jis yra geras medvilnės pakaitalas ir gali būti naudojamas vietoj kai kurių prabangių audinių, tokių kaip aksomas ir šilkas, tačiau jo taip pat galima rasti kai kuriose moteriškose higienos priemonėse!
5. Žodis ,,viskozė” kilęs iš jos gamybos proceso
Dėl savo glotnių, blizgančių savybių jis iš pradžių buvo žinomas kaip „dirbtinis šilkas”. Yra trys viskozės gamybos etapai: modalinis, liocelis ir viskozė. Vykstant viskozei, vienu metu tai yra „klampus“ (tai reiškia, tirštas ir lipnus) skystis, kuris, nusėdęs į kietą formą, gali būti naudojamas medžiagai ar audiniui.
6. Viskozė nėra reiklus priežiūrai audinys
Taip – visko, kas pagaminta iš viskozės, lyginti tikrai nereikia! Taip yra dėl jo kvėpuojančios savybės (ir žmogaus sukurtos gamybos). Jei nesate patenkinti išbaigta viskozinio drabužio išvaizda, prireikus galite jį išlyginti – jei lyginsite žemo arba vidutinio lygio kaitra.
7. Tai itin patogu
Viskozė yra puikus pasirinkimas, jei norite jaustis patogiai. Drabužiai iš viskozės yra nedegūs, labai minkšti ir itin lengvi. Tai nėra visiškai tas pats, kas šilkas, bet gali jaustis taip pat prabangus – su tokiu pat švelniu jaukumu. Viskozė – geriausias audinio pasirinkimas! Vis tik, jei norisi natūralumo, šilkas internetu – geriausias sprendimas.