Aromaterapija

Šiais laikais modernėjant visuomenei žmonės skatinami vartoti kuo daugiau tablečių ir injekcijų, kurios turėtų juos stebuklingai išgydyti. Tačiau mažai kas pagalvoja apie tokias paprastas procedūras, kaip natūralių kvapų terapija. Dar senais senais laikais žmonės suprato, kad aromaterapija turi stebuklingą poveikį žmogaus organizmui. Procedūros metu naudojami natūralūs eteriniai aliejai, dar kitaip vadinami gamtiniais antioksidantai. Mūsų Žemėje auga begalės įvairiausių augalų rūšių, iš kurių ir yra gaminami kvapnieji ir naudingi mūsų organizmui eteriniai aliejai.

Šie aliejai naudojami dvejopai:

  • Aromaterapijai. Tai reiškia, kad juos garinant arba inhaliacijoms.
  • Masažams. Tai pat ir atpalaiduojačioms vonioms ir kvapniems kompresams.

Aromaterapijos nauda

Aromaterapingi kvapai atpalaiduoja, suteikia jėgų, darbingumo ir energijos pojūtį, jie maloniai nuteikia, kai kurie iš jų netgi ramina, tonizuoja. Šių kvapų stiprumas priklauso nuo aliejuose esančių tam tikrų specialiųjų medžiagų. Aromaterapija stiprina imuninę sistemą bei gerina bendrą žmogaus savijautą, kaip:

  • Sustiprėjęs organizmo atsparumas sezoninėms ligoms.
  • Pagerėjusi kvėpavimo takų veikla;
  • Išaugęs darbingumo lygis;
  • Sumažėjęs nuovargis, stresas;
  • Pagerėjusi miego kokybė;
  • Uždegimų sumažėjimas;
  • Sumažėjusi vidinė žmogaus organizmo įtampa;
  • Susinormalizavęs spaudimas bei kvėpavimo ritmas.

Aromaterapija, galima sakyti, yra tam tikra profilaktinė priemonė nuo įvairiausių susirgimų. Šios procedūros rezultatai gali būti labai individualūs, o asmeniniai lūkesčiai gali neatitikti realaus organizmo poveikio. Tad, vertėtų labai nenusiminti. Galima paeksperimentuoti. Norint pasiekti efektyviausių rezultatų, būtina įsiklausyti į savo kūną. Tik supratūs ko jūsų organizmas stokoja, pasirinksite tinkamiausią aromatą.

Tolimuosiuose rytuose (Azijoje) aromaterapijos procedūros ir labai populiarios. Azijiečiai darbo aplinkoje naudoja mėtos arba citrusų aromatą, nes tai suteikia žvalumo, darbingumo, kambariuose, kuriuose jie ilsisi – arbatmedžio, ramunėlių arba melisų kvapą. Azijiečiai eterinius aliejus naudoja ir buityje. Pavyzdžiui, siekiant atsikratyti arba apsisaugoti nuo kandžių naudoja gvazdikėlių ir levandų aromatą, dezinfekcijai – kadagių ar levandų kvapą. Nuo uodų tinkamiausias aromatas yra mėtų, gvazdikėlių, pelargonijų ar eukaliptų.

Eterinius aliejus yra itin paprasta naudoti, jie yra ypač natūralūs be jokių cheminių priemaišų. Paprastai šie aliejai yra bespalviai, skaidrūs ir netipsta vandenyje.