Kaip pasiruošti žindymui?

Motinystė apima labai daug svarbių procesų, na, o vienas jų yra žindymas. Kaip žindyti naujagimį, kas kiek laiko žindyti naujagimį arba kiek laiko žindyti naujagimį – tokie ir panašūs klausimai yra aktualūs kiekvienai mamai. Na, o mes dalinamės patarimais, kurie tikrai padės pasiruošti šiam procesui. 

Kodėl verta žindyti kūdikį?

Visų pirma, verta akcentuoti tai, kad tikrai netrūksta priežasčių, kodėl verta žindyti kūdikį. Žindymas – tai ne tik procesas, kurio metu mažylis gauna maistines medžiagas, bet ir taip pat  svarbios kitos naudos: šis procesas mažina mamos streso lygį, mažina tikimybę susirgti krūties vėžiu, skatina protinį vaiko vystymąsi, o taip pat apsaugo mažylį nuo tam tikrų infekcijų. 

Kaip pasiruošti žindymui?

Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikėtų žinoti yra tas, kad kuo greičiau pradėsite žindyti kūdikį, tuo geriau – taip sukursite artimesnį ryšį. Taip pat ne ką mažiau svarbus klausimas – kaip dažnai reikėtų vykdyti žindyti mažylį? Visų pirma, pirma svarbu akcentuoti, kad nėra jokio tikslaus skaičiaus, tačiau rekomenduojama tai daryti maždaug kas pora valandų, apie 12 kartų per parą. Tiesiog stebėkite situaciją ir vertinkite ją individualiai. 

Žindymas – svarbus, jautrus bei intymus procesas. Taigi, labai svarbu, kad susikurtumėte tinkamą aplinką – tikrai netiks triukšmingas kambarys, kuriame yra ir kitų žmonių. Taigi, pasirinkite ramų kampelį, kuriame galėtumėte atsipalaiduoti. 

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į dar vieną specialistų rekomendacijų: pastarieji teigia, kad būtų geriausia, jog pirmosiomis savaitėmis, iki ko nusistovės žindymo rutina, naujagimis neturėtų gauti jokių kitų skysčių, išskyrus mamos pieną. 

Tuo atveju, jei žindymas nevyksta sklandžiai, neišsigąskite ir atminkite, kad tai yra vienas i daugelio procesų kuriam irgi reikia praktikos. Ir, jei reikia, dar būdama gimdymo namuose, paprašykite specialistų pagalbos. 

Dar daugiau vertingų įžvalgų rasite https://mamaiirvaikui.lt/category/zindymas/